0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. E.

Ynt: PC de kullanılacak deniz haritaları.
« Yanıtla #30 : Kasım 26, 2008, 11:17:29 »
Sevgi bocuu Cenk korsan,
Kurlari soyle revize etsek :
1 max sea + haritalar + makinaya kurulum + omur boyu teknik destek + surekli harita guncellemesi = Ipek'in gecmisini unutmak.

Bence iyi bir teklif Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

c.

« Yanıtla #31 : Kasım 26, 2008, 11:30:59 »
Cem ve de Ateş abilerim;
hemmmmen cd çoğaltmaya başlıyorum...

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

« Yanıtla #32 : Kasım 26, 2008, 11:44:10 »
Bi dakka ya... Ben de likit verecem, ben de Nişantaşı çocuuyum, benim CD ne oldu? Sadece Cem ve Ateş Korsanlara hitap edilmiş?

*

M. G.

« Yanıtla #33 : Kasım 26, 2008, 11:49:55 »
Cmap vista da bluetooth (Royaltek vs) ile çalışıyor.

*

T. Ö.

« Yanıtla #34 : Kasım 26, 2008, 11:52:16 »
Bu C-Map ile ilgili bişey soracağım.
Sanırım 16 renk formatında çalışıyor.
XP de biyerlerden ekran renk sayısını 16 ya düşürüyorduk.
Vista' da da hala öyle mi ?

Bi de sanki C-Map kullanmak, diğerlerini kullanmaya göre daha zor gibime gelmişti..

TANER
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2008, 12:42:18 Gönderen: Taner Özer »

*

c.

« Yanıtla #35 : Kasım 26, 2008, 11:53:56 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bi dakka ya... Ben de likit verecem, ben de Nişantaşı çocuuyum, benim CD ne oldu? Sadece Cem ve Ateş Korsanlara hitap edilmiş?
Hakan Korsan, siz geldiğinizde kapı otomatik olarak açılır yazmıştım ya...

Hakan abi, oyuğa, deliğe gerek yok, sen kolunu göster, o kapı korkudan açılır zati

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sonuç olaraktan, 15melyon mumluk Fener ve de Maxsea cd'si bitişik nizamda sizi bekler....
*

M. G.

« Yanıtla #36 : Kasım 26, 2008, 17:27:18 »
Bu C-Map ile ilgili bişey soracağım.
Sanırım 16 renk formatında çalışıyor.
XP de biyerlerden ekran renk sayısını 16 ya düşürüyorduk.
Vista' da da hala öyle mi ?

Bi de sanki C-Map kullanmak, diğerlerini kullanmaya göre daha zor gibime gelmişti..

TANER

cmap.exe yi sağ tuşla tıklayıp 256 renk ve 1024 ekran seçiyorsun. windows 2000 uyumlu diyorsun. olmadı oradaki diğer alternatifleri seçiyorsun.

Benim kapalı teknem olmadığından laptop kullanmam hayal şu an için. Onun yerine cep telefonuna (windows mobile) bluetooth gps baglayıp GPS tools denilen yazılıma CMAP haritalarının BMP dosyalarını koydum. 4096x4096 pix harita koyabiliyorsunuz. Hız, rota, kayıt, pusula vs işlerimi görüyor. Zaten balık amaçlı derinlik haritası ve hız vb dışında faydasını görecek kadar bilmediğim yerlere "gidemediğimden"  basit fonksiyon yeterli oluyor.
*

c.

« Yanıtla #37 : Kasım 26, 2008, 21:32:23 »
20:00 local time itibariyle kalamis marina'da gorunmeyen korsanlar... Artik baska sefere diyelim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A.

« Yanıtla #38 : Aralık 01, 2008, 20:15:53 »
navichart programını tavsiye ederim isteyenler emule den indirebilirler her gps ile calısıyor raymarine diye aratırsanızda rymarinin bir programı var oto pilot sonar radar haritalar hepsi birarada 
*

A. E.

« Yanıtla #39 : Aralık 31, 2008, 17:46:16 »
Elinde Garmin Blue chart Atlantic V7.5'den daha yeni sürümü olan var mı acaba ? V9.5 mesela Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Tabi aktivasyon koduyla beraber
*

h.

« Yanıtla #40 : Ocak 01, 2009, 11:47:41 »
Elimde içinde harita ihtiva etmeyen boş hafızalı bir dell laptop var. 200GB... PC nin zekasından şüphe ediyorum. Navigasyonla ilgili birşey bildiği yok.Genç olduğu halde. ilk NTE toplantısında bir gönüllü öğretmen aranıyor.....Ücret likit olarak ödenecektir.
*

E. A.

« Yanıtla #41 : Ocak 04, 2009, 15:09:45 »
Bilgisayarci Korsanlar.

bende notebookda kurulu Bluechart Atlantic 7.0 var. Teknede acip kullanmasi zor oldugu icin, iceride harita masasindaki Garmin 182 Chartplottere ilave olarak bir de Garmin Etrex cihaz aldim. Rotayi notebookta cizip rota ve waypoint olarak Etrexe atiyorum. Onu da dümen konsolunun demirine (bisikletler icin satilan sabitleyiciyle) takip seyirde gözümün önünde bulunduruyorum.

Sormak istedigim, normalde rota. waypoint filan problemsizce notebookdan el cihazina transfer edilirken. Haritalari atmaya calistigimda. (hafiza yeterli olmasina ragmen) hata veriyor. Bu konuda bir tecrübesi olan var mi acaba?

Gelebilecek muhtemel sorular:
1) Atlantic Bluechart "bir arkadasimdan kopya" Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
2) Haritalari da el cihazina atarsam, notebooku tekneye tasimaya gerek kalmayacak, onun yerine 3 sise daha likit stoklayabilirim.
3) Harita masasindaki cihazda sadece Adriyatik haritalarinin icinde oldugu bir kart var, Ege, Akdeniz olmus olsa sadece onunla ve el cihaziyla idare edebilirdim.

Simdiden tesekkürler

*

Ö. E.

« Yanıtla #42 : Ocak 04, 2009, 21:34:56 »
Erhan Bey ne yazık ki kişisel uğraşlarım sonucu bu isteğinizin pek mümkün olmadığını söyleyebilirim.

Nedenlerinin başında ise öncelikli olarak her ikisi de Garmin ürünü olsa da Bluechart ve Etrexe'nin farklı harita kodları kullanması. Kabaca özetlemek gerekirse Etrexe haritaları bir fotoğraf gibi algılarken Bluechart data code'lar olarak okuyor ve ekrana öyle taşıyor.

Diğer bir etken ise Garmin'in kendi güvenlik özelliklerinden kaynaklanmakta. Oldukça uzun bir zaman bluechart haritalarını garmin 220c gps'e taşımaya çalışmama rağmen başarılı olamadım. Her cihazın bir kodu ayrıca her haritanın da bir aktivasyon kodu var. Bluechart haritasını gps'inize taşımak için elinizde ki harita kodu ve cihazınızın kodu ile garmin'e başvuru yapıyorsunuz ve onlar bu her iki kodu da doğruladıktan sonra size başka bir code veriyorlar. Haritayı cihaza taşımak ancak bundan sonra mümkün oluyor.

Tabii ki o ana kadar kullanılan bütün harita codelerı da onların database'inde arşivlenmiş oluyor. Uzun lafın kısası elinizde ki orjinal bir Bluechart Atlantic cd'si değilse içinde ki haritaları cihaza taşımak mümkün değil.

Ancak laptop üzerinde, bir takım yardımcı programlarla kendinizi (teknenizi) görebilirsiniz.
*

C. D.

« Yanıtla #43 : Ocak 04, 2009, 23:08:07 »
elimdeki furuno gps i hyper terminal ile max sea programına tanıtmam gerekiyor. Bunun içinde com bağlantısı kullanmam gerekiyor. yazın yoğun zamanımda 1-2 denemede bulunmuştum ama sonuç olumsuzdu. elimdeki help dosyaları ve furuno kitapçığından kablodaki com giriş lehimlerini(pin leri) tekrar kontrol edip birkez daha denemede bulunacağım. fakat hyper terminal i daha önce hiç denemedim tahmin yürüterek yöngeleri onaylıyorum. bilgisi olan var mı acaba?
*

Ö. E.

« Yanıtla #44 : Ocak 05, 2009, 05:15:50 »
bu konuda bir yerlerde bir dokumanım olacaktı... eğer bulabilirsem yollayacağım... ama oldukça eski kalan bu teknik üzerinde kararlı mısınız? yani com bağlantısı konusunda...

Maxsea kullanacaksanız laptop da kullanacaksınız demektir. Bu durumda şu kibrit kutusu kadar gps'lerle (sanırım maliyeti 20-30 dolar civarı) tüm sorunlarınızı halledebilir, internet üzerinden indireceğiniz güncel bluechart atlantic haritalarıyla da tüm dünya denizlerinin haritalarını kullanabilirsiniz...