0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ş. Ö.

Ynt: Havuzluk Teak Kaplama
« Yanıtla #30 : Eylül 17, 2017, 09:15:29 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Tüm korsanlara rastgele. Tekneyi teak harici daha hafif bir ahşapla kaplama şansı yokmudur? Neden hep teak kaplama yapılıyor? Boya ve vernik attıktan sonra suya dayanıklı daha uygun bir ahşap kullanılamazmı? Hem daha hafif olmazmıdır?
Teak kadar dayanıklısı yok, boya ve vernik teak te atılmıyor ve her sene boya ve vernik işi ile uğraşılmıyor.
Pauluwnia beam denen bir ağaç var çok hafif ondan paserella yapmıştım güverte düşeyen var mı bilmiyorum. Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Araştırmak lazım.Ağaçları tanıyan gezgin korsanlar var.Ya da deneysel bir çalışma yapacaksınız sonuçlarına katlanmayı göze alarak.

*

F. Ö.

« Yanıtla #31 : Eylül 17, 2017, 19:16:01 »
Teak ıslak ve kuru tüm koşullarda kaymıyor.Bu özelliğide önemli.

*

Ö. A.

« Yanıtla #32 : Eylül 22, 2017, 10:52:27 »
ben ali express te bişeyler ararken ''teak decking'' diye bişey buldum. pvc kaplama ama tik görünümlü ve siyah derzleride gayet hoş. bunu kullanan hiç oldumu acaba? fiyatlarıda orta karar. dayanıklımı ömrü nekadardır acaba? kullanan birileri varsa eğer çok faydalı olurdu.

*

Ş. Ö.

« Yanıtla #33 : Eylül 22, 2017, 11:02:27 »
ben ali express te bişeyler ararken ''teak decking'' diye bişey buldum. pvc kaplama ama tik görünümlü ve siyah derzleride gayet hoş. bunu kullanan hiç oldumu acaba? fiyatlarıda orta karar. dayanıklımı ömrü nekadardır acaba? kullanan birileri varsa eğer çok faydalı olurdu.
Aliexpressten getirtmek pek mümkün gibi değil gümrük ödemeden bedeli gümrüksüz giriş sınırlarını aşar.Burada satılanlar var onlarda gerçek tikten pekte ucuz değiller.

*

O. E.

« Yanıtla #34 : Eylül 22, 2017, 17:12:28 »
Teak ıslak ve kuru tüm koşullarda kaymıyor.Bu özelliğide önemli.

Çok kuru olunca Çıplak ayakla kayıyor maalesef Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

N. O.

« Yanıtla #35 : Eylül 22, 2017, 20:21:00 »
Yaklasik 3 yildir havuzluk (henux eskimedigi icin) haric yan guverteleri flybridge ve dinlenceyi buna benzer bir malzeme ile kapladim. Aslinda karar vermem cok zor oldu. Ancak malzemeyi elime aldigimda dokusunun ne kadar tike benzer oldugunu gordugumde cok sasirdim. Uygulamasi cok basit ve onemlisi (bazilari icin handikap) rengi degismiyor ve bakim vb istemiyor. Yag almiyor , sudan etkilenmiyor. Yagli ve kirli ayak izi ugrasirsaniz hemen yoksa kendi kendine yokoluyor. Olumsuz yonu : koyu renk sicak oluyor bunun icinde beyazlamis tik secenegi bulunuyor. Ben memnunum. Tik ile cok isler yapiyorum cok sevdigim bir agac. Ancak teknemde kullanmadim. Basitce bir naylon örtu ile kalip alip yapabiliyorsunuz. Ya da biraz farkla yaptirabiliyorsunuz. Bazi markalar cok plastik duruyor. Bunlari tavsiye etmem kesinlikle. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapResimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapResimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

H. E.

« Yanıtla #36 : Eylül 26, 2017, 10:08:17 »
Nihat Korsan,
Adı nedir bu malzemenin? Ve fiyatı? Ve nereden temin ettiniz?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. A.

« Yanıtla #37 : Eylül 26, 2017, 10:42:56 »
Bende şu sıralar bu işi araştırıyorum. Teknemin arka yüzme platformunu suni  tik ile kaplamak istiyorum. Fiyat e nereden temini ile ilgili bilgi alabilirsem çok işime yarayacak. Sadece suya düşmeden nasıl yapacağım onu bulmam lazım.
*

N. O.

« Yanıtla #38 : Mayıs 10, 2018, 16:41:39 »
Çok zaman olmus ya, ozur diliyorum cepten girdiğimden herhalde mesajı kaçırdım. Flexiteak diye bir marka ve kuner marin di yanlış hatırlamıyorsam. o donemde 12000 tl gibi bir fiyata yaptyırdım diye hatırlıyorum.
*

G. I.

« Yanıtla #39 : Eylül 21, 2021, 17:06:44 »
Selamlar,
ürüne ilişkin yerli üretim linki burada biraz geç oldu ama sonuçta Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. A.

« Yanıtla #40 : Eylül 22, 2021, 09:03:37 »
Çok zaman olmus ya, ozur diliyorum cepten girdiğimden herhalde mesajı kaçırdım. Flexiteak diye bir marka ve kuner marin di yanlış hatırlamıyorsam. o donemde 12000 tl gibi bir fiyata yaptyırdım diye hatırlıyorum.

Kuner Denizcilik İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti

(0212) 590 06 88
(0532) 580 98 60
Yeni Mahalle E-5 Kuzey Yan Yol Caddesi No:55 A Büyükçekmece İstanbul