0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

R. E.

Ynt: FIRTINA
« Yanıtla #15 : Ocak 31, 2015, 01:52:49 »
meteoroloji ölçümleri gerçekten tuhaf..

gümbür gümbür gök gürültüsü, rüzgar uğılduyor. yağmur da yağıyor sağanaklar halinde..

The Weather Channel : 12 km/h rüzgar

eWeather HD : Güney 45 km/h hafif yağmur

Iphone'ın hava durumu programı : 13 km saat, gök gürültülü yağışlı

ev sahilden biraz yüksekte onunla mı alakalı bilmiyorum ama ara ara esen rüzgar 50 km/h'den fazla gibi...

eklemeyi unuttum.. bu ölçümler ayvalık marina yakınından..

« Son Düzenleme: Ocak 31, 2015, 01:53:51 Gönderen: Recep Ertürk »

*

H. T.

« Yanıtla #16 : Ocak 31, 2015, 01:56:15 »
10 dakika önce başladı Kaş'ta da lodostan bindirmeye. Tabi sağanak yağışla birlikte Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. Z.

« Yanıtla #17 : Ocak 31, 2015, 11:32:04 »
Antalya ve Kemer'de halihazırda yağış yok. Kemer'de sağnaklarda en fazla 25kt gördük. Sabah 09'dan sonra esinti olarak başladı.

*

H. T.

« Yanıtla #18 : Ocak 31, 2015, 11:40:50 »
Kaş'ta aynı; rüzgarlı ve güneşli. Geceyarısından sonra bir kükredi ama 30 knot'ı geçmedi, saat 02:30 gibi de bıçak gibi kesildi. Sabah tekrar başladı ama sağanaklar 20-25 anca...

Poseidon ve ISRAMAR yine en doğru kaynak oldu.

*

H. A.

« Yanıtla #19 : Ocak 31, 2015, 11:43:43 »
Antalya  sabah NW  23-25kt oldu.. şu sıra sakin

*

B. B.

« Yanıtla #20 : Ocak 31, 2015, 13:23:53 »
ISRAMAR iyidir.  Akdeniz için.
« Son Düzenleme: Ocak 31, 2015, 13:24:11 Gönderen: Bülent Büyükdağ »
*

S. O.

« Yanıtla #21 : Ocak 31, 2015, 15:45:12 »
Didim'de lodos bastırmaya başladı, gittikçe de artıyor. 6-7 bofor arası değişiyor. Marina görevlileri güneye bakan tekneleri teker teker pontonlardan açıyorlar. Birer metre açığa alınıyor tekneler. Takviye koltuk halatları attık bekliyoruz.
*

A. K.

« Yanıtla #22 : Ocak 31, 2015, 15:49:33 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Didim'de lodos bastırmaya başladı, gittikçe de artıyor. 6-7 bofor arası değişiyor. Marina görevlileri güneye bakan tekneleri teker teker pontonlardan açıyorlar. Birer metre açığa alınıyor tekneler. Takviye koltuk halatları attık bekliyoruz.

Kolay gelsin...
Benim de aklım oralarda.
Benim tekne kuzeye bakıyor.

*

M. K.

« Yanıtla #23 : Ocak 31, 2015, 15:57:10 »
Samos'da 6 saattir 8 bofor esiyor gece 9 bofora çıkacak muhtemelen, telefona takılan vaavud ile 72 km hız ölçüyorum sanırım 38 knota denk geliyor
*

S. Z.

« Yanıtla #24 : Ocak 31, 2015, 18:14:37 »
Antalya bayağı hafif geçiyor, tahmin ettiğim gibi. Rüzgar etkisinde olan tüm korsanlara kolay gelsin.
Selametle...
*

A. K.

« Yanıtla #25 : Ocak 31, 2015, 21:09:05 »
İstanbul sıkıntılı geçiyor.
*

n. k.

« Yanıtla #26 : Şubat 01, 2015, 15:34:09 »
İzmit marina ve yelken kulübünün önü bu öğlen itibariyle.

Izmit marina fırtına:

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: Şubat 01, 2015, 15:34:51 Gönderen: Nuri Kongur »
*

T. A.

« Yanıtla #27 : Şubat 01, 2015, 16:12:10 »
Bu sabah fırtınaya cevovayı şehit verdim. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

İ. E.

« Yanıtla #28 : Şubat 01, 2015, 16:38:14 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu sabah fırtınaya cevovayı şehit verdim. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Geçmiş olsun, nasıl oldu?ı

Bu arada dün ne olur ne olmaz diye ilave koltuk halatları bağladım, fazladan orta koçboynuzlardan çapraz bağladım acemi paniği ile. Marina içinde dahi tekneler çok ciddi etkileniyordu dün. Hatta birkaç tekne artık nasıl bağlandıysa neredeyse kıçtan pontona çarpacak duruma gelmişti, bugünü düşünemiyorum.

Arabayı park ederken uyardılar, gerçekten de mendirek üstünden dalgalar kaya büyüklüğünde taşları fırlata fırlata geliyordu.. Bugün nasıldı acaba? Gidip kontrol edemedim. Pendik marinadan haber edecek olan var mıdır?

Bu vesileyle bir soru. Mesela pontonda tam karşımdaki tekne muhtemelen tonozu çok gerdirmeden bağladığı için pontona yapışmıştı. RÜzgar artarsa bence sorun yaşayacak duruma gelmişti. Bana kalsa üstüne atlayıp biraz gerdiridim ama işgüzarlık etmeyeyim dedim, laf eder sahibi canım sıkılır dedim.. Görevlilere söyledim birkaç tekne bu durumda diye.. Bakarız kaptanım dediler :-) AMa bakarlar mı bilemedim. Nedir temayül bu durumlarda? Adam sen de mi denir yoksa atlanıp düzeltilir mi gevşek bağlantılar?
*

T. A.

« Yanıtla #29 : Şubat 01, 2015, 17:28:34 »
Sağolasın İlkay korsanım,  bence gidip bir bakın hava gerçekten kötü..Bu sabah cenova üst tarftan açılmış görenler 1 dakika içinde yırtıldı dediler, alttan sarılı ve bağlıydı. Cenova Karbon fiberdi tam sıkı sarılmıyordu belki ondandır, bir şekilde rüzgar tutmuş ben gittiğimde bayrak gibiydi. Bir kısmını keserek çıkarabildik ama bayağı bir parçası sallanıp duruyor. Artık hava geçince bakacağım. Benim teknenin bağlı olduğu yer korunaklı ve birada deli bağlar gibi bağlayınca bir yere gidemiyor fakat bu seferde cenova gitti. Neyse kısmet diyelim. Geçen gün ana yelkeni gökmüştüm cenevoyı geç oldu diye sökmemiştim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap