0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

G. G.

Gipsy Sailing
« : Ocak 12, 2017, 20:00:11 »
Yine karabatak gibi çıktım ortaya.
Konuyu bu bölümde mi açmam gerekiyordu bilmiyorum ama "Geziler" kelimesini görünce hemen geldim.
Daha önce "Dünya Seyahatinde Para Kazanmak" bölümünde planlarımdan bahsetmiştim. Evi eşyalı kiraya verdim demiş miydim? İşte o kira benim aylık tek gelirim olacak. Araştırmalarıma göre bu bütçeyle ancak "Gipsy Sailing" yapılır. "Ancak" dediğime bakmayın can atıyorum. Sebebi çok basit: Teknem yok!
İşi bırakıp terki diyar edeceğim tarihi de belirledim. Kısmetse 1 Mayıstan birkaç gün önce Küba'da olacak şekilde uçacağım. Oradan Bahamalar, Karayipler, Costa Rica, Belize.... Rüzgar beni nereye götürürse.
Sorularım şunlar:
1) Daha önce Gipsy Sailor olmuş veya şu anda Gipsy Sailing yapan var mı? İletişime geçmek isterim.
2) Güneye inecek tekne bulabilmenin en kolay yolu ilan vermek ve marinaları kolaçan etmek. Küba'da bu tip teknelerin çoğunlukta olduğu marina hangisi?
3) Aksiyon kamerası almak istiyorum. Video çekip web sitemde ve FB'daki sayfamda paylaşacağım. Buraya yüklenebiliyor mu bilmiyorum ama en azından yazıyla maceramı sizinle de paylaşmayı çok isterim.
Hangi aksiyon kamerasını önerirsiniz? Gopro Hero 5 çok iyi diyorlar ama çok pahalı. Su altı koruma kılıfı olmadan 10 metreye kadar su çekmiyormuş. Pratiklik açısından çok cazip. İkinci el bulursam alırım.
Bir de Xiaomi var, housing kullanmak gerekiyor ama fiyatı biraz daha insaflı.
İnternette satılan 200-300 liralık diğer kameralar beni yarı yolda bırakır mı, görüntü kaliteleri nasıl, kullanan var mı?
Bir de 4K olmazsa olmaz bir özellik mi? Fiyatı çok artırıyor da.
4) Kompakt mini fotoğraf makinesi  de almak istiyorum. Otomatik çekimde harikalar yaratan, dokunmatık ve cebime, çantama sığabilecek olanlardan. Marka ve model önerileriniz nedir?
Tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

*

N. B.

Ynt: Gipsy Sailing
« Yanıtla #1 : Ocak 12, 2017, 20:57:55 »
Ne güzel, bravo size.

Maalesef soruların hiçbirine cevap verebilecek bilgim yok ama zevkle takip edeceğim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

İyi şanslar şimdiden...

*

H. D.

« Yanıtla #2 : Ocak 12, 2017, 21:05:56 »
Cahilliğimi hoş görün öğrenmek istiyorum:

---Gipsy Sailing----

----Gipsy Sailor-----
Bu sözler herhalde deyim olsa gerek acaba Türkçe karşılıkları nedir?

*

Z. D.

« Yanıtla #3 : Ocak 12, 2017, 21:13:57 »
Yelkenstop için Küba bana göre yanlış bir seçim. Kasım aralık ayı kanarya adaları, Ocaktan itibaren  Karayiplerdeki Küba haricindeki diğer adalar.

*

G. G.

« Yanıtla #4 : Ocak 12, 2017, 23:43:31 »
Necip Kaptan, teşekkür ederim.

Hüseyin Kaptan, estağfurullah, ben de yeni öğrendim. İnternette arama motorlarında İngilizcesiyle araştırmak gerekiyor çünkü Türkçe kaynak yok ya da ben rastlamadım. O nedenle uluslararası tanımlamayı tercih ettim. Türkçe karşılıkları olarak çingene yelkenci ve çingene yelkenciliği denilebilir. Ben de Türkçesini tercih ederim aslında çünkü anlamı da zaten karşılıyor. Başlığa ekleyeceğim.

Şöyle ki, ekibe ihtiyacı olan tekneler ilan veriyorlar veya tekneye ihtiyacı olan gezginler ilan veriyor. Yani bir şekilde bir araya gelip iş ve masraf paylaşımlı seyre çıkıyorlar. Gezgin isterse bir sonraki limanda iniyor ve gitmek istediği ülkeye, adaya, limana vs. giden başka bir tekneye intikal ediyor. Dünyayı deniz yoluyla bu yöntemle dolaşıyor. Bu tip gezginler çoğunlukla sırt çantalıdırlar ve mevcut yaşantılarını terk etmiş veya ara vermişlerdir. Adrenalin bağımlısı, paylaşımcı, gerginlikten kaçınan, eğlenceli, bulduğunu yiyen ve yediren, az eşya ile yetinebilen maceraperestlerdir yani denizin çingeneleridirler.

Zafer Kaptan, 1 Mayıs işçi bayramında Küba'da olacağım. Birkaç hafta dolaştıktan sonra güneye ineceğim. Mayıs sonu haziran başı gibi Küba'dan ayrılmış olurum. Yağmur mevsimi olduğu için mi Küba'ya yanlış seçim dediniz? 

*

D. E.

« Yanıtla #5 : Ocak 13, 2017, 09:05:37 »
Gülcüğüm;

Küba'dan yelkenli bulmak zor.. Küba yelkenciler için zor bir ülke.. Ha bulursun şansına ayrı konu.. Ama deniz çingeneliği için başlangıcın yanlış olduğu bir yer.. Sıralama yaparsak aslında..Cebel-i Tarık, Kanaryalar, hatta Cabo Verde.. Karşı tarafta Granada, Barbados, St Vincent vs adalar.. olabilir..

Aksiyon kamerası olarak Gopro.. ama diğer tip fotoğraf ekipmanı için burada ciddi ustalar var..onlar bilgi vereceklerdir.

Güzel güzel git gel..üşütme..sıkı giyin..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

O. A.

« Yanıtla #6 : Ocak 13, 2017, 09:12:51 »
Her şey kolayınıza olsun:)

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. B. A.

« Yanıtla #7 : Ocak 13, 2017, 09:39:01 »
Xiaomi aksiyon kamerasını biz çok araştırıp aldık, müthiş, son derece memnunuz ama ek aksesuarlar (bağlantı aksesuarları) almanızı öneririm.

Mesela şu set (Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap) Xiaomi Yi ile de uyumlu.

Xiaomi ilk anda düşünülenin aksine teknik olarak Çin'in Apple'idir. Telefonlarını da kullanıyorum, çok başarılı ve sağlam...

...
Bir de Xiaomi var, housing kullanmak gerekiyor ama fiyatı biraz daha insaflı.
...
*

Ş. Ö.

« Yanıtla #8 : Ocak 13, 2017, 09:58:52 »
Bu adreste zaman zaman ilan veren yelkenciler oluyor;
*

H. E.

« Yanıtla #9 : Ocak 13, 2017, 10:35:10 »
...

Güzel güzel git gel..üşütme..sıkı giyin..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. K.

« Yanıtla #10 : Ocak 13, 2017, 12:19:11 »
Bencede ,Kuba ziyareti güzel bol bol kubala dinlersiniz .şeker kamışından yapılan ram da her ne kadar acı olsada güze.Fakat tekne işi sıkıntı zira tekne ile kuba vatandaşları ana karaya izinsiz çıkabilirle, yöneti bunu istemez.Kuba diyorum çünkü bizden başka herkez Kuba diyor.Ama diğer adalarda curuise rotalarında bulabilirsiniz diye düşünüyorum.Çook heycan verici kutlarım.
*

O. A.

« Yanıtla #11 : Ocak 13, 2017, 13:47:32 »
Böyle olanaklar bile var oralarda Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Jonas Collins
Panama City, Panama, Panama

Are you interested in transiting the Panama Canal from the deck of a boat? This is a fantastic way to experience the Panama Canal. I need four volunteer line handlers as I transit from the Caribbean to the Pacific. It is an overnight journey as one night is spent in Lake Gatun. Line handling does not require previous experience. You only need to be physically fit, able to think on your feet, and possess a healthy amount of common sense. Food for the duration of the transit is provided and I can reimburse travel costs from Panama city to Colon. Colon is the starting point where you will board the boat and Panama city is the destination. With a total of five or six persons on board, sleeping arrangements will feel like a crowded dorm but it is just for one night and it is part of the adventure. Transit date will be sometime in late January.

After transiting, I will be sailing to Nicaragua, looking for surf spots along the way. I am also open to talking crew on this passage.

about 21 hours ago

Reply
*

H. E.

« Yanıtla #12 : Ocak 13, 2017, 15:51:21 »
He, hee... Gönüllü bulamazsa adam başı 100 USD ödemek zorunda...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. D.

« Yanıtla #13 : Ocak 13, 2017, 16:28:54 »
Yine karabatak gibi çıktım ortaya.

Bir de 4K olmazsa olmaz bir özellik mi? Fiyatı çok artırıyor da.

Bence 4k alma ben kendime aldigimda ikisi arasinda fiyat farki sadece 30 USD idi simdi farki coksa bilemem ama.
Bir bilgisayarci olarak baktigimda 4k nin ihtiyac duydugu saklama alani kapasitesi cok fazla, birincisi cok büyük belleklere ihtiyaciniz olur, ikincisi diyelimki bu filmi bilgisayarda seyretmek istiyorsunuz, ancak cok yeni ve hizli bilgisayarlarda o cektiklerinizi seyredebilirsiniz, cünki HDD disk okuma
kapasite hizi filmi sorunsuz seyretmeye yetmeyecektir.

Zafer korsanim ismi bulmus  Yelkenstop   gayet güzel

Buda yelkenstop icin baska bir sayfa benimde zamaninda yararlandigim
« Son Düzenleme: Ocak 13, 2017, 16:36:03 Gönderen: Nedim Delen »
*

H. E.

« Yanıtla #14 : Ocak 16, 2017, 09:18:30 »
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap