0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. S. Y.

Ynt: Edremit Körfezinde Yelken
« Yanıtla #45 : Ocak 10, 2017, 11:46:53 »
Merhaba yaklaşık 3 ay önce 26 feet bir yelkenli sahibi oldum teknem burhaniye yat limanında kendim Balıkesirde ikamet ediyorum bundan sonraki etkinliklerden haberim olursa zevkle katılmaya çalışırım.
bu arada Burhaniye yat limanında yeni bir oluşum var güvenlik, elektrik, su hizmetleri geldi yeni sabit tonozlar atılıyor. güzelleştiriyorlar. Bilginize

*

S. Ş.

« Yanıtla #46 : Ocak 10, 2017, 13:58:24 »
hosgeldiniz..

Tuzla koyunda bır etkinlik olucak, bayramoglu darıca koyları cok yakındır tavsıye ederım yaz vakitlerinde gayet guzel alargada kalabilirsiniz

Gecen sene yalova da 50 kusur tekne vardı, en buyuk etkınlıktı...

*

M. B. A.

« Yanıtla #47 : Ocak 12, 2017, 14:34:09 »
Sezai korsan hoşgeldiniz...

Teknenizin modeli nedir? Resimlerini ve seyahat öykülerinizi bu başlıkta paylaşırsanız seviniriz.

Gelecekteki etkinliklerde ve denizlerde görüşmek dileği ile...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. S. Y.

« Yanıtla #48 : Ocak 12, 2017, 23:04:51 »
merhaba teknenin eski sahibi Aloa 27 diye sattı ama pek emin değilim.
ekim ayında aldım furling taktım lazyjack yaptırdım ama takamadım daha. Şuan iç dekorasyonu ile uğraşıyorum bitince kendi topiğimi açacaktım ama sizin için birkaç foto paylaştım bu arada teknenin ismi tezede önümüzdeki ay karaya alıp boya yapılınca değişecek görüşmek dileğiyle

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

« Son Düzenleme: Ocak 12, 2017, 23:06:02 Gönderen: Munci Sezai Yavuz »

*

M. B. A.

« Yanıtla #49 : Ocak 13, 2017, 09:30:48 »
Tekneniz güzel. Elden geçince çok daha güzel olacak mutlaka... Karaya aldığınızda kendiniz mi yapacaksınız yoksa ustayla mı anlaşacaksınız?

*

M. S. Y.

« Yanıtla #50 : Ocak 13, 2017, 22:52:38 »
kendim yapmak isterdim ancak Balıkesirde oturuyorum tekne burhaniyede işim gereğide çok vaktim yok. burhaniye limanda neuro marine var deniz bele çözüyoruz bu tip işleri
*

H. . E.

« Yanıtla #51 : Ocak 14, 2017, 23:28:03 »
Kolay gelsin..Karaya alinca mutlaka salma kontrolu teknenin  tum vanalarinin  kontrolu, yeke kontrolu, yapilmasi ni hatirlatirim..
*

T. D.

« Yanıtla #52 : Ocak 15, 2017, 21:50:24 »
Kolay gelsin..Karaya alinca mutlaka salma kontrolu teknenin  tum vanalarinin  kontrolu, yeke kontrolu, yapilmasi ni hatirlatirim..

ve tutya kontrolu...
*

M. B. A.

« Yanıtla #53 : Mart 08, 2017, 18:42:17 »
Sezai korsan teknesinin alım hikayesini ve tadilatlarını paylaştı... Körfezde buluşmak dileği ile... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. S. Y.

« Yanıtla #54 : Mart 08, 2017, 21:41:43 »
ilginize teşekkürler Mahir korsan başka kimler var acaba bizim körfezde
mesela burhaniye yat limanında bordosu yeşil bir yelkenli var gezgin korsanın flaması çekili gurcata da daha tanışmak nasip olmadı. limanda düzenleme yapılıyor yüksek ihtimalle yerlerimiz yan yana olacak
*

M. B. A.

« Yanıtla #55 : Mayıs 11, 2017, 13:30:59 »
Değerli korsanlar,

Setur Ayvalık Marina'dan uzun süre müsaitlik durumu bekledikten sonra geçen hafta Çarşamba günü teknemiz EKO'yu bakım yapmak için marina'ya götürdük.

Altınoluk BB'den çıkışlı seyrimiz düşük havada motorla başladı, ardından gelen rüzgarla birlikte yaklaşık 4.5 saatin sonunda marinaya bağlandık.

Ayvalık Liman alanına körfez tarafından giriş, özellikle bizim gibi uzun salmalı tekneler çok çetrefilli. Tıpkı bir labirent gibi, birçok ada ve yarımadanın arasında tek bir doğru yol mevcut. Üç çift fenerle işaretlenmiş Ayvalık kanalı özellikle çok dikkat istiyor. Girişteki ilk iskele sancak fenerlerinin iskele tarafı çok hızlı sığlaşıyor...

Ayvalık Setur Marina'nın gerek lift, gerek temizlik ve diğer hizmetleri son derece başarılı. Öte yandan marina alanında ve Ayvalık sanayide aradığınız her tür parça ve sarf malzemeyi bulmak mümkün.

Her gün Altınoluk - Ayvalık arasında gidip gelmek zor olsa da teknemizin zımpara ve boya işlerini arkadaşlarımla birlikte kendimiz yaptık. Motor ve saildrive bakımını Aktif Marin, Ahmet usta yaptı. Körfez civarındaki korsanlara önerebilirim kendisiyle çalışmalarını.

Teknenin pervanesindeki kirlilik, az bile olsa motor devrini çok etkiliyor. Bunu bir kez daha gözlemledim.

9 Mayıs'taki dönüşümüz -körfezi nispeten daha az vuran- müthiş bir lodos fırtınasına denk geldi. Marina'dan çıkar çıkmaz, liman alanında bile deniz köpük köpüktü. Sadece anayelken açık vaziyette heyecanlı ve keyifli bir seyir yaparak sağ salim Altınoluk BB'deki yerimize bağlandık.

Bu süreçte bizi marinada karşılayan, yardımcı olan sevgili Özcan Togay korsanımıza da ayrıca teşekkür ediyorum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Not: Marina'nın dışarıdan gelen teknelere uyguladığı indirimli kampanyaları var. Körfez civarında olup da teknesini karaya almak isteyen korsanlar marina ofisinden Serap hanım veya Marina Müdürü Umut bey ile temasa geçebilirler...

*

M. B. A.

« Yanıtla #56 : Haziran 12, 2017, 18:13:14 »
Değerli korsanlar,

Tekneyi Ayvalık'taki bakımdan getirdikten sonraki ilk seyrimizi 11 Haziran Pazar günü gerçekleştirdik.

Öğleye doğru sıfıra yakın hava görünür ve "olmadı dalışa gideriz" diye plan yaparken aniden sert bir poyraz başladı.

Teknenin temizlenen karinası ve pervanesi sayesinde sert havada limandan rahatça çıktık.

Öğlen 12 civarında körfezde -ilk kez- bir katamaran gördük. Uzaktan adını seçemedik ama yabancı bayraklıydı. Bir süre ters paralelde yelken yaptıktan sonra limana doğru kavança atıp döndük katamarana yaklaştık ama bu kez onlar da bir tramola ile karşıya, Artur istikametine doğru manevra yaptılar.

Orası mı burası mı derken ful arma yelken keyfi yaparak ben, babam, oğlum, arkadaşım ve onun oğlundan oluşan ekibimizle Balık adasına yöneldik. Adanın poyraza kapalı yerinde demir attık, yüzdük.

Bir başka tekne (bir Beneteau Cyclades 39) oldukça kalabalık bir ekiple yakınımıza geldi ancak demir atamadı, sanırım ırgatlarında bir sorun oldu, toparlanıp gittiler.

Dönüş hızlı başladı, sonra yavaşladı. Ayvalıburun'a yakın bir yerde 3 metreye demir attık, bir yüzme molası daha verdik ve ardından tekrar sertleşen poyrazla birlikte yol alarak salimen limana bağlandık...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ramazan sonrasında körfez korsanlarını Balık adasında veya bir başka noktada bir araya getirecek bir etkinlik önermeyi düşünüyorum. Umarım katılım olur...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

« Son Düzenleme: Haziran 12, 2017, 18:15:16 Gönderen: Mahir B. Aşut »
*

N. Ö.

« Yanıtla #57 : Haziran 12, 2017, 20:09:38 »
Üç kuşak birarada, ne güzel olmuş...      Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. B. A.

« Yanıtla #58 : Haziran 12, 2017, 21:28:16 »
Üç kuşak birarada, ne güzel olmuş...      Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. B. A.

« Yanıtla #59 : Haziran 19, 2017, 12:17:11 »
Değerli korsanlar,

17 Haziran sabahı eşimin isteği üzerine (netameli hava raporlarına rağmen) öğlen 12:00 civarında oğlum Bora'yı ve kızımızı da alarak Altınoluk BB'dan avara olduk.

Giderek bindiren müthiş bir batılı rüzgar ve dalgalarla birlikte motor+flok ile Ayvalık çataltepe - hasır adası arasındaki sığlık bölgeye, tam Aksaç otel'in karşısındaki sahile demir attık.

Rüzgar uzun süre dinmedi ama bulunduğumuz yer dalga almadığı için pek sorun olmadı.

Alışveriş için Bora beni botla otelin iskelesine bıraktı (otelin biraz ilerisindeki Migros Jet'i görmeyip Rahmi Koç müzesine kadar tırmanarak bakkal arayışımdan bahsetmek istemiyorum ama oldu bir defa Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap )

Aşağıdaki fotoyu bottan çektim.

Akşam bu kez Bora hariç hepimiz karaya çıktık, alışveriş, yemek derken gece tekneye döndük ve bulunduğumuz yerde kaldık.

Sabah erken saatte rüzgarın uğultusu ile uyandım. Hava poyraza dönmüş, bulunduğumuz yer poyraza tamamen açık ve dalgalar büyümüş...

Neyse ki bolca kaloma verdiğimiz çapamız teknemizi yerine çivilemiş, sorun yaşamadık.

Herkes uyandıktan sonra o şartlarda daha fazla durmayalım diye demir aldık ve kuvvetli rüzgarda tramolalarla ilerleyip Balık adasının poyraza kapalı sahiline demir attık.

Ada'da katliam

Hava kapalı, ara ara yağışlı ve tatsız... Kahvaltının ardından çocukları da alıp adaya çıktım. Gördüğüm manzara korkunç...

Sahilin her yanında yeni martı ölüleri... Hepsi aynı zamanda ölmüş gibi... Böyle bir manzarayı daha evvel görmediğimiz için şaşırdık ama martıların birkaçını yakından inceleyince bunun doğal bir şey olmadığını, martıların -muhtemelen- vurularak öldürülüğünü fark ettik...  Üzerlerinde mermi deliği olabilecek delikler vardı. Bir martı da yaralı, uçamıyor, yerde yarı yürür yarı sürünür vaziyette dolanıyor. Yanına yaklaşamadık.

Çok üzüldük. İnsanoğlunun dünyanın virüsü olduğu gerçeğini bir kez daha idrak ettik... Bunu yapanlar nasıl bir manyak kafaya, hasta ruha sahiptir bilemiyorum.