0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. Ç.

Ynt: PC de kullanılacak deniz haritaları.
« Yanıtla #135 : Nisan 06, 2010, 16:53:48 »
MaxSea Time Zero Navigator Classic

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu yazılımı kullanan varmı acaba Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. Ç.

« Yanıtla #136 : Nisan 06, 2010, 19:20:46 »
Bu yazılım, aşağıdaki linkten indirebileceğiniz Raster,Vector ve 3D haritaları kullanıyormuş.

(Ege ve marmara için 3D harita var)

Aynı linkten indirilebilen 1,5 GB lık uydu fotolarıda yine aynı yazılım sayesinde görüntülenebiliyormuş.

Haritalarına erişebiliyoruz ama yazılımın demosu bile yok nette.Üstelikte fiyatı çok pahalı.

*

H. E.

« Yanıtla #137 : Nisan 06, 2010, 20:22:05 »
maxsurfgps PROSU ile aynı ise ve aynı veritabanını kulanıyorsa olabilir. Bende var ama kurulu değil yarın kurup deneyeyim bir. Uyarı olursa yazarım.

*

Y. G.

« Yanıtla #138 : Nisan 07, 2010, 13:35:39 »
Haritasıyla birlikte 1000 pound ediyor!

*

E. Ç.

« Yanıtla #139 : Nisan 07, 2010, 14:38:26 »
Haritası ücretsiz.. Yani haritayı wide alırsanız 1000 pound fiyatı,ama küçük parçalar halinde kendinizde indirebiliyorsunuz.

*

Ö. E.

« Yanıtla #140 : Nisan 08, 2010, 11:21:34 »
Pc değil ama symbian cep telefonlarında deniz haritalarını kullanabilmeniz için yardımcı olacak 2 adet link...

*

M. A.

« Yanıtla #141 : Nisan 08, 2010, 11:25:32 »
Arkadaşlar bilgisyara maxsea programını kurdum. haritalarıda yükledim. program sorunsuz çalışıyor gibi gözüküyor. bluetooth gpsi de bağladım bilgisayar gördü şifresini girdim tanıttım. Fakat programı açtığımda maxseadeki navigasyon bilgileri çıkmıyor anladığım kadarı ile gps ile programı konuşturamadım ben. ayarları ile ilgili bilgi sahibi olan varsa bana bilgi verebilirseniz sevinirim. aslında birde programı kaldırıp tekrar kurmayı düşünüyorum :-)
Selamlar
*

A. E.

« Yanıtla #142 : Nisan 08, 2010, 20:23:16 »
Yok yok kaldırıp kurmanıza gerek yok.
1-GPS'i takın ve uyduları bulması için makul bir süre bekleyin.
2-Maxsea de Utilities sekmesinden "Data Input/Output Settings" i açın. (veya doğrudan f4 tuşuna basın)
3-Açılan pencereden "Add instument" sekmesini tıklayıp yeni açılan pencereden com portlarından birisini seçin
4-Sonra yukarıdaki sekmelerden "check data"yı tıklayın. Ekranda bir sürü şeyler akmaya başlamalı. Akmıyorsa 3. adımı başka bir com portu için tekrar yapıp 4. adıma geçın. Bu işlemi taa ki "check data" ekranında bilgiler akıyor olarak görene kadar tekrarlayın.

Check data ekranında bilgiler akıyor fakat pozisyon/hız vs bilgilerini haritada göremiyorsanız onun da çözümü var. Bu kadar likite bu kadar konuşurum ancak Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Nisan 08, 2010, 20:23:46 Gönderen: Ateş Erim »
*

C. D.

« Yanıtla #143 : Nisan 10, 2010, 14:46:48 »
KEMAL KORSANLA YAPMIŞ OLDUĞUMUZ ÖZELDEKİ MESAJLAŞMA

kemal bey ben de maxsea 10.0.2 var fakat royaltek 9001 model GPS'i tanıtmak mümkün olmadı.Acaba maxsea v.12 de bağlantı ayarları daha iyileştirilmiş durumda mı incelemeleriniz neleredir?Hangi model GPS kullanıyorsunuz...

ben royaltek 2300 gps kullanıyorum. maxsea 10 da problem olmaması lazım. önce hangi porttan gps bağlıysa maxsea yi de o porta alıyorsun Utilities/ Data input/output settings e basın.BOAT sekmesine gelin.GPS takılı olan portu aktif hale getirin.Advanced settings e basın.listede ilk 3 sekme seçili olmalı Position, SOG ve COG.muhtemelen GLL. VTG & VTG olarak görünüyorlar.onların hepsini RMC olarak değiştirin.ok a tıklayın.işlem tamam klay gelsin
*

K. Y.

« Yanıtla #144 : Nisan 10, 2010, 17:47:55 »
Arkadaşlar bilgisyara maxsea programını kurdum. haritalarıda yükledim. program sorunsuz çalışıyor gibi gözüküyor. bluetooth gpsi de bağladım bilgisayar gördü şifresini girdim tanıttım. Fakat programı açtığımda maxseadeki navigasyon bilgileri çıkmıyor anladığım kadarı ile gps ile programı konuşturamadım ben. ayarları ile ilgili bilgi sahibi olan varsa bana bilgi verebilirseniz sevinirim. aslında birde programı kaldırıp tekrar kurmayı düşünüyorum :-)
Selamlar

bluetooth gps,  maxsea ile uyumlu degildir. ugras bosuna...
maksea sadece com portundan gps'i tanir...
usbden bile baglasaniz com portu arar...
size tavsiyem illede maksea diyorsaniz bluetooth u kapayin ve com portundan kablo ile baglayin..bu da kesmezse gps i degistirin..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap))
*

A. E.

« Yanıtla #145 : Nisan 10, 2010, 19:14:37 »
.
[sildim]
.
Advanced settings e basın.listede ilk 3 sekme seçili olmalı Position, SOG ve COG.muhtemelen GLL. VTG & VTG olarak görünüyorlar.onların hepsini RMC olarak değiştirin.ok a tıklayın.işlem tamam klay gelsin

Ohooo Cihan korsan ekmeğime kan doğradın, olmuyo böyle ama  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. D.

« Yanıtla #146 : Nisan 11, 2010, 13:34:56 »
.
[sildim]
.
Advanced settings e basın.listede ilk 3 sekme seçili olmalı Position, SOG ve COG.muhtemelen GLL. VTG & VTG olarak görünüyorlar.onların hepsini RMC olarak değiştirin.ok a tıklayın.işlem tamam klay gelsin

Ohooo Cihan korsan ekmeğime kan doğradın, olmuyo böyle ama  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Aman Ateş korsanım tırstım valla.Ateş olmayan yerden duman çıkmaz demişler, ben kendimi sağlama alayım 3ay bişey yazmam artık.
*

A. E.

« Yanıtla #147 : Nisan 11, 2010, 19:54:28 »
Yok yok yaz sen Cihan korsanım. Ama bana da bi kadeh komisyon ayır Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. A.

« Yanıtla #148 : Nisan 12, 2010, 13:05:27 »
Ateş Korsanım maxsea sadece com3 seçeneği veriyor.
naptıysam olmadı :-)
olmazsa el gpsi alıcam bitane.
Selamlar
*

T. G.

« Yanıtla #149 : Nisan 12, 2010, 13:25:47 »
Abuk sabuk aletlerle uğraşıp duruyorsunuz . Şiddetli fırtına ve yağmur o aletlerle duman olursunuz .
Su geçirmez garmin alın taş gibi kullanın .
Teknedeki tüm çihazlar birbirlerinden bağımsız çalışmalı .