0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. E.

Son zamanlarda genelde insan kaçakçılığı için teknelerin çalınmalarını duyuyoruz...
En son bu amaçla Fethiye' den çalınan yelkenli tekne allahtan kısa sürede Sahil güvenlik tarafından bulundu, sahibine teslim edildi.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Oldukça can sıkıcı bu konular ile ilgili kesin çözümlü ne önlemler alınabilinir ?
« Son Düzenleme: Mart 22, 2017, 21:26:08 Gönderen: Sayit Ergun Erakman »

*

S. Ş.

Ynt: Tekne hırsızlığına karşı alınabilinecek önlemler
« Yanıtla #1 : Mart 22, 2017, 21:19:55 »
Benim bildigim volvoda panelde motor start  anahtari opsiyonu var,araba  gibi...

Daha oncede konusmustuk mazot yolunu kapatmak iyi bir care , soyle saglam kilitli vana var mi acaba, araya atsak Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Birde tekneden ayrilirken bir iphone ipad  saklayip , diger ios cihazdan track ettirmekte bi cozum ,  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap "find iphone" aplikasyonu yeterli
« Son Düzenleme: Mart 22, 2017, 21:23:19 Gönderen: Semih Sener »

*

Ş. Ö.

« Yanıtla #2 : Mart 22, 2017, 21:38:02 »
Araç takip sistemleri kullanılabilir mi acaba.Nasıl çalıştıklarını tam çözemedim.Ama sim kart kullanıyorlar, titreşime hassas olanlar var fiyatlarının da sözü edilmez yaptıkları işe bakılırsa.
Mini Waterproof Builtin Battery GSM GPS tracker for Car motorcycle vehicle tracking device with online tracking system software
(from AliExpress Android)

Guaranteed 100% 4 band car GPS tracker GT02A Google link real time tracking free shipping

GT06 Car GPS Tracker SMS GSM GPRS Vehicle Tracking Device Monitor Locator Remote Control for Motorcycle Scooter Without Box

Mini A8 2016 Newest GPRS Tracker Locator Real Time Car Kids Pet GSM/GPRS/LBS Tracking Power adapter High Quality

High Quality Car GPS Tracker System GPS GSM GPRS Vehicle Tracker Locator TK103B with Remote Control SD SIM Card Anti-theft

Elektronikçi gezgin korsanlar ne derler?

*

Y. E.

« Yanıtla #3 : Mart 22, 2017, 21:40:37 »
Arkadaşlar eski iPhone 4 telefona bir "athome ve Avs"  adında bir program indirdim aynı programları kullandığım telefonuma ve iPad'e yükledim, eski tlf.da avs yi kullandığım telefonda athome'u açarak eşleştirdim. Biri alıcı diğeri verici durumuna geçti. Teknede gizli bir yere wınn Wifi yerleştirdim,telefonuda sadece kamera açıkta kalacak şekilde sakladım. Her iki cihazında şarjda bıraktım. Şu anda istediğim an telefonumdan teknenin içini görebiliyorum, aynı zamanda iPhone'umu bul programı ile haritada konumunu görebiliyorum. Yeterki oparatörün kapsam alanının dışına çıkmış olmasın. Ayrıca AliExpresten getirttiğim wireless kameralarla güverteyi de takip ediyorum. Araç takip sistemi de olur denebilir ama bu yöntem ucuz. İyi günler dileklerimle.

*

K. T.

« Yanıtla #4 : Mart 22, 2017, 22:55:16 »
Tekneyi 2-3 ay veya daha uzun süre yürütmeyecekseniz şafta ve pervaneye zincir sarın ve ucunu halat ile bağlayın yalnız bunu yaptığınızı unutmayın Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mart 22, 2017, 22:57:45 Gönderen: Kıvanç Tüfekçioğlu »

*

S. Ş.

« Yanıtla #5 : Mart 22, 2017, 23:32:09 »
Motorun bi parcasini almak daha kolay Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ş. Ö.

« Yanıtla #6 : Mart 23, 2017, 07:23:50 »
Motorun bi parcasini almak daha kolay Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
En kolay devirdaim pompasını almak iki cıvata ile bloga bağlı sonuçta ama çalacak kişinin motor su atmadan yoluna devam etme ihtimali korkutuyor beni...
*

Ü. G.

« Yanıtla #7 : Mart 23, 2017, 14:07:42 »

[/quote]
En kolay devirdaim pompasını almak iki cıvata ile bloga bağlı sonuçta ama çalacak kişinin motor su atmadan yoluna devam etme ihtimali korkutuyor beni...
[/quote]

Su atıp atmadığını farkedeceğini bile sanmıyorum.
Motor böyle bir durumda ne kadar süre çalışabilir acaba?
*

S. Ş.

« Yanıtla #8 : Mart 23, 2017, 21:22:09 »
Start ettirmeyecek parcalar var  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap...

Yazmiyorum , yedegini yanlarina alirlar diye.... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mart 23, 2017, 21:22:44 Gönderen: Semih Sener »
*

M. C.

« Yanıtla #9 : Mart 23, 2017, 23:35:17 »
Yaklaşık 4 yıldır tekne güvenlik sistemi kullanıyorum.
tekneye girildiğinde
 sintinede su varsa
motor çalışırsa
güvenlik bölgesini terk ederse
telefonuma alarm geliyor .harita üzerinde konum görülebilir.
Elbette bunların teyidi için teknenin civarında komşu tekne oldu mu problem kalmıyor.
Daha bir çok fonksiyonları var yukarıdakiler benim için yeterli
*

u.

« Yanıtla #10 : Mart 24, 2017, 00:29:43 »
Valla herşeyi geçtimde  bavaria33,ten o 60 milteci nasıl çıktı?. Herhalde metrobüsten hallice yerleştirdiler :-D sonra baba  ile işi gücü bıraktık bizim 9 metreye kaç mülteci sığabilir diye hesapladık *-:-) tahminimiz 12 metreye 60 sığdıysa  biz kafada 36 - 40 arası dedik ;-)
« Son Düzenleme: Mart 24, 2017, 00:30:14 Gönderen: Ufuk Dumlu »
*

H. T.

« Yanıtla #11 : Mart 24, 2017, 21:17:32 »
Mehmet korsanım kullandığınız güvenlik sistemi nasıl bir sistemdir?
Motor kilitleme dışında herşey var görünüyor.