0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

G. G.

Dünya seyahatinde para kazanmak!
« : Ağustos 19, 2010, 23:20:26 »
Bugün birkaç mesaj okuyunca aklıma böyle bir konu başlığı açmak geldi.
Herkes gibi ben de düşünmüşümdür, bir gün işi gücü bırakıp bir yerlere gitsem ve teknede yaşasam hayatımı nasıl idame ettirebilirim diye. Tabii emekliliği garantilemeden "Alırım başımı giderim, soğan ekmek yerim, kime ne ayol" türünden hezeyanlara kapıldığım da oluyor her çıldırmış memur gibi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap. Sonra sol omuzumdaki deli memura Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap, sağ omuzumdaki aklı başında memur Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap "Hoooop nereye?" diyor, "Nereye neyle gideceksin, gittiğin yerde ne yiyip ne içeceksin?" Nereye gideceğimi biliyorum, neyle gideceğimi de biliyorum. E çok şükür mütevazı bir deniz beşiği alacak param da var az buçuk. Demek ki sorun filmin devamını nasıl çekeceğimde. Önce iyi bir senaryo mu yazmak lazım ne Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Açıkçası dünya seyahatlerini dikiş dikerek, fal bakarak, sokak çalgıcılığı, boyacılık yaparak, tuttuğu beş tane balığı satarak vs. bitirdiğini söyleyen maceracılar bana pek inandırıcı gelmiyor. Aylık minimum 1500-2000 dolar gelirin olması gerektiği telaffuz edilirken bu tip küçük işlerden elde edilecek kazanç ancak yemek parasını çıkarabilir o kadar. Hani bakım, mazot, yedek parça vs. parası? Neyse bu uzun girizgâhtan sonra asıl soruya geliyorum. (Bir başlık açayım dedim ama aldım başımı gidiyorum. Birisi beni durdursun yoksa sabaha kadar yazarım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)

Diyelim ki dünyanın öbür ucunda parasız kaldınız. Evdeki hesap çarşıya uymadı. Kira gelirleri, emeklilik maaşı yetmiyor artık; borsa düştü, hisse senetleri pul oldu; şirketiniz sizin yokluğunuzda batmaya başladı, gelir azaldı. Eyvah!!!

Siz olsanız ne yapardınız? Ekmek paranızı nasıl kazanırdınız?
Zaman, herkesin kendisini keşfetme zamanı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hadi, gizli yetenekler çıksın ortaya Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

K. A.

Ynt: Dünya seyahatinde para kazanmak!
« Yanıtla #1 : Ağustos 19, 2010, 23:30:04 »
benim düşüncem açıkçası şu yönde seyahatin amacı gezip görmek ve yeni kültürler tanımak olduğuna göre
 seyahatlerin etaplara bölüp oralara bizim gibi bu hayali kurup tekne bulamayanları katılımını sağlayıp gelir elde edilir

*

i. y.

« Yanıtla #2 : Ağustos 19, 2010, 23:32:48 »
Dehşetin seyir defteri kitabını okumanızı öneririm Kemal korsan

*

N. B.

« Yanıtla #3 : Ağustos 19, 2010, 23:34:16 »
Gül Korsaniçe dönüşünüz muhteşem oldu. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

K. A.

« Yanıtla #4 : Ağustos 19, 2010, 23:35:29 »
irfan korsanım yoksa misafirler çıldırı kaptanı esir edip tekneyi kaçırıyolarmı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
dehşete düşmeylim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

i. y.

« Yanıtla #5 : Ağustos 19, 2010, 23:40:26 »
Tekne sahibi navigasyon bilmediği için kaptan tutuyor. Tuttuğu kaptanda kaptanlıkta iyi değil sadece navigasyonu iyi. Çakışmalar başlıyor ve kaptan tekne sahibini ve sevgilisini tabanca ile teknede öldürüyor.

isterseniz kitabı göndereyim bir okuyun.

Bu konuyu sadece teknede kaptanın kim olduğunun net olması gerektiği için yazdım. İyi yada kötü kaptanın dediği olur.
« Son Düzenleme: Ağustos 19, 2010, 23:42:22 Gönderen: İrfan Yalçın »
*

M. B.

« Yanıtla #6 : Ağustos 19, 2010, 23:47:03 »
Bir çoğumuz gibi benim de hayalim dünya seyahati..  Tabi daha cok uzun bir yol var önümde bu işe kalkısmak icin..  Tonlarca fırın da ekmek var yemem gereken..

Bir fırsatını bulup sordugumda Hakan Öge  - Ayda 500 dolarla mutlu ama 5000 dolarla mutsuz denizciler gördüm - demişti.. Biraz da o seyehatten beklediklerinize bağlı.. Ve vazgecemeyeceginiz lükslerinize..

Teknedeki aksaklıklara gelince.. Dünya seyahatine çıkmıs bir denizci zaten teknesi icin bir parcayı kendisi yaptırabilecek ve elinden bir cok tamir işi gelecek seviyede olmalı..  Yoksa 10.000 dolar da yetmez o seyahatte sanırım..

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Diyelim ki dünyanın öbür ucunda parasız kaldınız. Evdeki hesap çarşıya uymadı. Kira gelirleri, emeklilik maaşı yetmiyor artık; borsa düştü, hisse senetleri pul oldu; şirketiniz sizin yokluğunuzda batmaya başladı, gelir azaldı. Eyvah!!!

Ha bu kadar da terslik bir araya gelirse ben de atarım suya kendimi demirle beraber olur biter... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Şaka bir yana dünya seyahatini ugradıgı yerlerde kaçak ta olsa calısarak tamamlayan insanlarda duymustum.. Bulasık yıkayarak mesela.  Yeterki istensin...  Sonucta bu bir secim..  Basıma saksı düşebilir korkusuyla evde mi oturuyoruz ?
*

G. G.

« Yanıtla #7 : Ağustos 19, 2010, 23:51:26 »
benim düşüncem açıkçası şu yönde seyahatin amacı gezip görmek ve yeni kültürler tanımak olduğuna göre
 seyahatlerin etaplara bölüp oralara bizim gibi bu hayali kurup tekne bulamayanları katılımını sağlayıp gelir elde edilir

Ekim ayında Cumhur Gökova'nın başlatacağı seyahat gibi...
Gül Korsaniçe dönüşünüz muhteşem oldu. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Noyan korsanım Ankara'lı korsan-içeyiz ne de olsa Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Dehşetin seyir defteri kitabını okumanızı öneririm Kemal korsan
Bu kitap gerçek bir hikayeden yola çıkılarak mı yazılmıştı?
*

i. y.

« Yanıtla #8 : Ağustos 19, 2010, 23:54:43 »
Evet Gül korsaniçe. Türkçe bütün dünya seyahati ile ilgili yazılan kitapları okumaya çalışıyorum ve hepsinden birşeyler öğreniyorum.
*

K. A.

« Yanıtla #9 : Ağustos 19, 2010, 23:59:01 »
ewet gönderin okuyalım ve hatta bence sanal bir kütüphane oluşturalım sitede herkes elindeki kitapları yazsın bir kütüphane bölümü açsın moderasyon  takas edip okuyalım
*

i. y.

« Yanıtla #10 : Ağustos 20, 2010, 00:03:57 »
adresinizi özelden gönderin kemal korsanım göndereyim kitabı
*

N. Ö.

« Yanıtla #11 : Ağustos 20, 2010, 00:22:29 »
Tekne sahibi navigasyon bilmediği için kaptan tutuyor. Tuttuğu kaptanda kaptanlıkta iyi değil sadece navigasyonu iyi. Çakışmalar başlıyor ve kaptan tekne sahibini ve sevgilisini tabanca ile teknede öldürüyor.

isterseniz kitabı göndereyim bir okuyun.

Bu konuyu sadece teknede kaptanın kim olduğunun net olması gerektiği için yazdım. İyi yada kötü kaptanın dediği olur.

oldu mu şimdi??? ben o kitabı okumaya yeni başlamıştım, ilk sayfalardaydım ve siz katili söylediniz:))
*

i. y.

« Yanıtla #12 : Ağustos 20, 2010, 00:31:13 »
Kötü bir niyetim yoktu. Cezada indirim talep ediyorum. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap . ama sonunu biliyor olmanız heyecanla okumanıza engel olmayacak emin olun.
*

G. G.

« Yanıtla #13 : Ağustos 20, 2010, 00:32:19 »
konu kitaba kaydı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. Ö.

« Yanıtla #14 : Ağustos 20, 2010, 00:33:02 »
sanırım bu başlık benim tanıtım yazımdaki tarot ve geçici dövme yaparak para kazanma fikrimden yola çıktı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
böyle ayrı bir başlık açmanız çok iyi olmuş Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  çok ciddi bir konu çünkü
çalışma gün sayısını tamamladıktan 15-20 yıl sonra emeklilik maaşı bağlandığını düşünürsek bu yıllarda ya çalışıcaz ya sürünücez Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
benim 50 li yaşları beklemeye hiç niyetim yok, yumurtaları farklı sepetlere yaydım biriktiriyorum ama yetmeyecek.
10 yıllık yazarlık deneyimim var ama Hakan Öge gibi basından bir sponsor bulmak çok zor. müzik aleti çalamıyorum ve sesim korkunç  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

diyorum ki; geziye çıkarken banka havale bilgilerimi veririm size şu an 1280 küsür üye var, 1 er dolar her ay yatırsanız hesabıma aylık 1200-1300 $ la benim gezi işini çözeriz  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap