0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ş. Ö.

Egem Bot
« : Mart 06, 2017, 15:35:14 »
Egem Bot 250 alüminyum tabanlı şişme bot'a talibim şu an için kullanan var mı gezgin korsanlar arasında?

*

Ş. Ö.

Ynt: Egem Bot
« Yanıtla #1 : Mart 14, 2017, 15:11:18 »
Siparişi verdim bakalım nasıl bir şey .Aslında daha önemlisi sıcakta açma yapacak mı?Zaman geçsin göreceğiz.Sonuçları paylaşacağım.Kimsenin denemediği bir yoldan gidiyoruz galiba hayırlısı...

*

E. Y.

« Yanıtla #2 : Mart 14, 2017, 16:22:35 »
Daksar'ın bir botunu aslına uygun yenilemişlerdi. İlk değilsiniz yani Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mart 14, 2017, 16:22:56 Gönderen: Erol Yapıcı »

*

Ş. Ö.

« Yanıtla #3 : Nisan 02, 2017, 11:39:56 »
Egem Bot geldi;
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Arkada matafora için mapalar var.Bazı yerlerde ek güçlendirmeler yapılmış.Kaç kilo tartamadım. Ayak pompası yetersiz hissi verdi.Yüksek basınç emniyet valve olsaymış iyiymiş pantonda ya da teknenin üzerinde yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında önemli birşey bence.Direk şişirme ağzına takılıp korumanın sağlayabileceği bir icat var mıdır bilmiyorum. Şu an iyi görünüyor tabii önemli olan sıcağa maruz kalma ile ek yerlerindeki açmaların kaç yıl sonra oluşacağı.X-cape 3 yıl sonra açmıştı.Kullandıkça yazacağım.

*

S. Ş.

« Yanıtla #4 : Nisan 02, 2017, 15:45:35 »
Bot sıcağı emmesin diye metalik renk parlak yansıtıcı örtü bulmustum,eastmarinde...
« Son Düzenleme: Nisan 02, 2017, 15:45:55 Gönderen: Semih Sener »

*

Ş. Ö.

« Yanıtla #5 : Nisan 02, 2017, 17:06:03 »
Bot sıcağı emmesin diye metalik renk parlak yansıtıcı örtü bulmustum,eastmarinde...
Kullandım o örtüyü 1 sezon sonra bitti.Yama yaptım😀
*

F. Ö.

« Yanıtla #6 : Nisan 02, 2017, 20:43:05 »
Soyadaşım hiç söylemeden almışsın.güle güle kullan. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ş. Ö.

« Yanıtla #7 : Nisan 02, 2017, 22:41:16 »
Soyadaşım hiç söylemeden almışsın.güle güle kullan. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bir bunalım anında oldu Fikri Kaptan Daphne Mehmet(kuzen)inde kanına girdim.
*

Ş. Ö.

« Yanıtla #8 : Mayıs 20, 2017, 20:45:08 »
50 kilo gözümde büyüdü makaralardan yardım alarak tek başıma ırgat ve vinç kullanmadan denize atıp aldım.

« Son Düzenleme: Mayıs 20, 2017, 20:45:50 Gönderen: Şevket Öztürk »
*

N. Ö.

« Yanıtla #9 : Mayıs 20, 2017, 23:44:38 »
? = 12,5 kg.    Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap   

Güle güle kullanın...
*

Ş. Ö.

« Yanıtla #10 : Mayıs 24, 2017, 16:37:31 »
Teşekkür ederim evt 12,5 kg yaptım.İndirdim, aldım, ters çevirdim çok rahat çalıştı ve pratik tek kişi ile.
*

E. O.

« Yanıtla #11 : Mayıs 24, 2017, 19:43:49 »
Şevket korsan makaralarla yaptığınız ceraskal sistemine bayıldım. Hemen internete girip araştırdım ve Harken'deki mikro makaralı sistemi bulup sipariş verdim.

240 fiber tabanlı botu ön güvertede taşıyorum. yaklaşık 34 kg. Balon mandarı ile kaldırıp suya almak iki kişi ile kolay, ama tek başıma iken  neredeyse imkansız oluyordu.

*

Ş. Ö.

« Yanıtla #12 : Mayıs 24, 2017, 22:54:20 »
Emre Korsanım işinize yaradığını sevindim.Benim ekip hep kendi havasında herşeyi kendim yapma zorunluluğu çözümler üretmeyi doğuruyor.
Bir ayrıntıyıda açıklayayım. Botun arkadaki mapalara takılı olan ipler üstteki kilitde sbt değil.Yani bot yukarı alındığında yada istediğinizde kolayca ters çevrilebiliyor sbt olmayınca ters çevirip baş üstüne sabitlemek daha kolay oluyor.

Kolay gelsin.
*

E. O.

« Yanıtla #13 : Mayıs 24, 2017, 23:43:24 »
valla ne diyeyim, dahiyane bir iş olmuş.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. Ö.

« Yanıtla #14 : Mayıs 25, 2017, 00:06:12 »
Buna benzer bir palangayı ben de yıllardır kullanıyorum.
Benimkinin her iki ucunda da yaylı pimi olan şakıllar var.
Ben bunu botun motorunu indirip çekmekte kullanıyorum.
Eğer tekne üzerindeysem kıstırmaçlı kısmı yukarı alıyorum.
Eğer botta tek başıma olacaksam, kıstırmaçlı kısmı aşağıya alıyorum.

İki ucu şakıllı palangayı bazen iki nokta arasında gerdirme yapma ihtiyacı için de kullandığım oldu.

Bir de hiç kullanmadım ama , gerekirse baygın bir kişiyi , bumbanın ucuna takarak denizden bununla çekebileceğimi düşünüyorum.