0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. . Y.

Türk bayrağına geçiş işlemleri bitti. Telsiz ruhsatımızı da aldık. Yeni fiyat 40000 € ' dur.

*

H. K.

İlan no ya göre tekne çıkmıyor.

*

H. . Y.

İlan sadece bir ay kaldı malum sitede. İkinciye vermedim. Forum da tekneyle ve gezilerimizle ilgili daha çok bilgi ve resim var aslında. İstediğiniz bilgileri özelden paylaşabilirim.

*

H. . Y.

Değerli arkadaşlarım, ilk göz ağrısından ayrılmak zor, çok emek verdim. Sadece bir ay malum siteye ilan verdim , o sürede de Hırvatistan da olduğum için arayan arkadaşlarla konuşma imkanım olamadı maalesef. Aslında satmak istemedim ama satmadan bir tık dediğimiz ötekine sahip olunmuyor... Şimdiye kadar baktığım hiç bir tekneye ve sahibine olumsuz tek bir kelime etmedim. Etmem. Ama 2 aylık süreçte 4-5 kişi geldi teknemize bakmaya , sözde denizci geçinen terbiyesiz bir ikisi var, dünyaları ben yarattım misali diye geçinen tiplerden . Bir onlar akıllı diğerleri salakya... Neyse onların da gönlüne göre olsun...
Velhasıl Dalga nın satışı için  söz kesildi... Yaklaşık beş yıldır bizi emniyetle taşıdı , Marmara da ,Ege de, müteşekkiriz kızımıza...
Şimdi sıra bir metre büyümeye geldi. Nasipse...
Her şey gönlünüzce olsun...

Şimdi bir tık büyüğünü bulmakta... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. O.

Hayırlı olsun..
Umarım gönlünüze göre 1m büyüğünü bulursun.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bence 33 feet bir tekne 36 feet için satılmamalı..

Selametle..

*

H. . Y.

Teşekkür ederim Eyüp kaptanım, doğru söylüyorsunuz. Acelemiz yok , nasip kısmet...
*

O. E.

Hayırlısı olsun
Nerede okudum hatırlıyamadım
İdeal boy tekne sahip olduğunuzun bir büyüğüdür.
Selamlar
*

S. Ş.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hayırlısı olsun
Selamlar

Yeterınce buyuttukten sonra yaş zorlamaya başlayınca da kucuktmeye gıtmek lazım gibi gelıyor ama bu konuda bır sey duymadım  hatta yerıne herseyın elektrıklısıne gecılıyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

O. E.

Hayırlısı olsun
Selamlar

Yeterınce buyuttukten sonra yaş zorlamaya başlayınca da kucuktmeye gıtmek lazım gibi gelıyor ama bu konuda bır sey duymadım  hatta yerıne herseyın elektrıklısıne gecılıyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Elektriklisini ilk defa duyuyorum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. Ş.

Hayırlısı olsun
Selamlar

Elektriklisini ilk defa duyuyorum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Vinçler, veya vınc kolları, tackler  motorlu  , guc ve yurume gerektıren hersey  merkezden ...
« Son Düzenleme: Temmuz 30, 2017, 12:53:39 Gönderen: Semih Sener »
*

E. O.

"Her tekne sahibine 1 boy küçük gelir" derler.
Doğrudur...

Son yıllarda tekneler gittikçe büyümeye başladı, marinalarda artık eskisi gibi 40 feet altı tekneler çoğunlukta değil..
İlk aldığım Scorcher gözüme o kadar büyük görünmüştü ki.. 5,85 m idi..
Keza Rossinante de transatlantik gibi göründüydü.. 36 feet idi..

Denizde zamanı geldiğinde, doğa karşısında büyük teknenin de küçük, küçük teknenin de küçük olduğunu farkediyor insan..
............
Eğer, modeli, yılı, donanımı vb konularda bir sıkıntı yoksa, 33 feet ile 36 feet arasında anlamlı bir fark olmadığını düşünüyorum.
*

S. Ş.

36/33 %9 boydan buyuk

3,67/3,48 %5 enden buyuk

1,09*1,05 desek %15 daha buyuk alanlı bi tekne bi tık buyuktur  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ihtıyaclarımızı hep gelecege donuk dusunerek aldıgımızı da ıhmal etmeden karar vermek en ıyısı
*

O. E.

Hayırlısı olsun
Selamlar

Vinçler, veya vınc kolları, tackler  motorlu  , guc ve yurume gerektıren hersey  merkezden ...

Geçen hafta hamamda "Green Line" bir tekne vardı yanımızda sahibi ile sohbet ettik biraz 8 saat elektrik ile gidebiliyomuş aküleri güneş panelleri ile doluyor tabiki ayrıca küçük bir dizel motorunda var. Tam yelkenliside varmı acaba diye soracakken Telefonları Adaia ya şarja götürüp getireyim devam edelim dedi. Redrösörü bozulmuş 2 Aydır ithalatçıdan cevap bekliyorlarmış olacak iş mi bu.Hibrid tekne alıyorsun redresör yedek redresör bulamıyorsun korkunç...
*

S. Ş.

Hayırlısı olsun
Selamlar

Geçen hafta hamamda "Green Line" bir tekne vardı yanımızda sahibi ile sohbet ettik biraz 8 saat elektrik ile gidebiliyomuş aküleri güneş panelleri ile doluyor tabiki ayrıca küçük bir dizel motorunda var. Tam yelkenliside varmı acaba diye soracakken Telefonları Adaia ya şarja götürüp getireyim devam edelim dedi. Redrösörü bozulmuş 2 Aydır ithalatçıdan cevap bekliyorlarmış olacak iş mi bu.Hibrid tekne alıyorsun redresör yedek redresör bulamıyorsun korkunç...

Distributoru olmayan arac alanlar gibi nasıl Tesla veya Cadillac alıp o kadar paranı gömersin, hava da bı yere kadar atılır Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Aku teknolojısı degısıyor ve degısecek bu sekılde gıtmez , tum trendler bunu gosterıyor,elektrıklı agır makınaların tahrıgı ıcın calısılıyor...
« Son Düzenleme: Temmuz 30, 2017, 13:27:11 Gönderen: Semih Sener »
*

O. E.

Ana problem ?
Elektrik gerektiği kadar depolanamıyor . 
Elektrik kablosuz olarak uzaklara iletilemiyor.( Cep telefonu sinyali gibi )
Nikolay Tesla şu zamanda yaşasa idi cebimizde 30 günlük ihtiyacımız olan enerjiyi taşıyor olurduk herhalde.
Ancak Bu iki problem şu anki teknoloji için çözülmeyecek problemler değil bence ama Tıpkı ilaç sanayisinde olduğu gibi önünde Petrol ve diğer çıkar grupları duruyordur.