0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. Ö.

Ynt: EVDE RAKI İMALİ
« Yanıtla #15 : Mayıs 17, 2012, 07:56:31 »
Çok güzel de rakıyı imal ettikten sonra önce kime içireceğiz  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Ç.

« Yanıtla #16 : Mayıs 17, 2012, 08:56:22 »
Yukarıdaki kurallara göre yaparsanız, davet ettiğinizde ben gelirim.

*

Z. D.

« Yanıtla #17 : Mayıs 17, 2012, 09:24:09 »
hehehe,
Hele Mustafa korsanımın yakaladığı balıklar da yanında olursa bende gelirim hemen

*

T. İ.

« Yanıtla #18 : Mayıs 17, 2012, 10:43:18 »
Zafer korsanım büyük adamsınız vesselam.

*

C. Y.

« Yanıtla #19 : Mayıs 17, 2012, 11:15:58 »
tunç korsanım nerelerdesiniz.

*

C. P.

« Yanıtla #20 : Mayıs 18, 2012, 10:06:30 »
Formda daha önce bahsedilmişti. Bende imalata çok meraklı olduğum için merc marka 2.5 lt alkol alarak formüle uyarak rakı imal ettim. Ancak anason fazla gelmiş olacakki çok berrak olmadı. Yinede rakının yarısını eve yarısınıda tekneye koydum. Neolurne olmaz rakısı olarak. Bu sene tekneyi karaya çekip zehirli işleri için uğraşırken bir usta ile anlaştım. Adam teknede tuvalete giriyor su bulamıyor. Benim rakıda pet şişede su zannedip klozete döküyor. Tabi teknede müthiş bir koku. Naptın olum dedim . Adam ömründe rakı içmemiş , allahtan taharetlenmemiş yoksa yanmıştı. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. K.

« Yanıtla #21 : Mayıs 18, 2012, 10:29:52 »
Cevat abi, anasondan değilde sudan kaynaklanabilir beyazlaşma...
Alkolmetreyi iyi takip ederek su eklenmeli. ( alkol, anason, az sıcak suda eritilmiş şeker ve su - Erikli iyi sonuç veriyor, su kalitesi oldukça önemli- sıralması ile daha kontrollü bir üretim oluyor)
Yine de seri üretim rakılara göre soğutulduğunda kristalleşme biraz erken olabiliyor.
*

S. K.

« Yanıtla #22 : Mayıs 18, 2012, 12:16:03 »
Son uygulamada hic seker koymadim (Acelem vardi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Simdi dedim suyu isit, sekeri erit vs. bosverrr...) Tadi pek degismedi hem buzdolabina konuldugunda olusan kristallesme de olmadi hem de diet!   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. R. K.

« Yanıtla #23 : Mayıs 18, 2012, 12:21:36 »
Arkadaşlar,
İmalatı bir kaç damacana yapında, Alamanların bira festivali gibi "RAKI FESTİVALİ" yapalım. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapResimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapResimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ,

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. B. A.

« Yanıtla #24 : Mayıs 18, 2012, 13:48:19 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
...hem de diet!   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

çok satar bu "Diet Rakı - Soğuk İçiniz" Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. P.

« Yanıtla #25 : Mayıs 18, 2012, 15:10:34 »
Ömer kardeşim,
ben sıcak suda eritmedim ama şeker eridi. Su markasını hatırlamıyorum ama alkol metre ile kontrol edeceğim. Teşekkürler.
Cevat abi, anasondan değilde sudan kaynaklanabilir beyazlaşma...
Alkolmetreyi iyi takip ederek su eklenmeli. ( alkol, anason, az sıcak suda eritilmiş şeker ve su - Erikli iyi sonuç veriyor, su kalitesi oldukça önemli- sıralması ile daha kontrollü bir üretim oluyor)
Yine de seri üretim rakılara göre soğutulduğunda kristalleşme biraz erken olabiliyor.
*

E. Ö.

« Yanıtla #26 : Eylül 29, 2012, 19:49:15 »
size güveniyorum en kısa zamanda imalata başlıyorum verilen ölçülerin yarısını uygulasak sorun olmaz sanırım
*

A. Ç.

« Yanıtla #27 : Kasım 26, 2012, 18:05:35 »
"RAKI !!!

Bu meret öyle bir merettir ki, acıyla içilir, tatlıyla içilir, neşeyle içilir, ağlayarak içilir, kavunla içilir
peynirle içilir, ikisi beraber çok güzel içilir, yemekle içilir, mezeyle içilir, suyla içilir, susuz içilir
sodayla içilir, şalgamla içilir.

Ama işte, salakla içilmez

Nazım Hikmet  Ran"

Yap yap iç...
*

T. K.

« Yanıtla #28 : Kasım 27, 2012, 10:05:36 »
Evde içki yapmak için alkol bulmak zor oluyordu, meğer migros satıyormuş. internet sitesi linki şu:

Şişesinde ,ç,lebilir yazıyor.

Yalnız migros'un web sitesinde bu ürünü koydukları bölüm adı ilginç. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

İlk mesajı bir daha okuyunca farkettim, bu mey'in alkölü rakıda iyi sonuç vermiyormuş. Likör olarak fena değilmiş ama.
« Son Düzenleme: Kasım 27, 2012, 10:17:58 Gönderen: Timuçin Kızılay »
*

Ö. K.

« Yanıtla #29 : Kasım 27, 2012, 10:33:14 »
Ayrıca üç katı pahallı.