Üyelik Bilgilerim

Hoşgeldiniz Misafir. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Hızlı Menü

Hızlı Arama

GeKo Takvim

Nisan 2017
Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 [29]
30

İstatistikler

• stats Toplam Üye: 5.358
  • stats Toplam İleti: 353.473
  • stats Toplam Konu: 13.454
  • stats Toplam Kategori: 14
  • stats Toplam Bölüm: 75
  • stats En Çok Çevrimiçi: 1.686

Çevrimiçi Listesi

Duyurular

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yeni GeKo'lar

Sanal alemde bir kulüp çatısı olarak düşünülen grubumuza hoş geldiniz. Yelkeni sadece yarış olarak algılamayan, gezmekten zevk alan, belki de yelkeni, denizi ve yatçılığı bir yaşam tarzı olarak benimseyen kişilerin bir araya gelmesi amaçlanmaktadır. Grubumuz hiç bir denizci gruba veya kuruluşa alternatif değildir.

Yelken kullanımını teşvik eden, yarışı bir an önce bitirip marinaya dönmek yerine denizde daha çok kalmak için çaba harcayan kişilerin; tecrübelerini, bilgilerini, sorunlarını kendilerine çok daha yakın kulüp arkadaşları ile paylaşması ana hedeftir.

Sanal alem dışında üyelerimizi ve yeni katılacakları da içine alacak denizde ve karada başka organizasyonlar da yapılacaktır. Yapılacak faaliyetlerin hepsinin önceden programlanmış, ilan edilmiş, belirli kurallara bağlanmış olması gerekmez. Örneğin gün içinde gruba atılacak:
-Bugün saat dörtte denize çıkıyorum, gelen var mı?
şeklinde kısa bir mesaj belki bir kaç teknenin birlikte denize çıkmasını sağlayacaktır. Katkılarınız kadar sorularınız da önemlidir. Sorulacak bir soru kişiye özel gibi gözükse de verilecek cevaplar genellikle diğer deniz severlerin de o konuda bilgi sahibi olmasına yardımcı olacaktır.

Gezgin Korsan grubuna üye olmak için: buraya tıklayabilirsiniz.

Makalelerden Seçmeler

Konu Başlığı Gönderen Yanıtlanan Bölüm Tarih
Tekne seçimi konusunda yardım... Kıvanç Tüfekçioğlu Tekne Alım-Satım/İmalat-Restorasyon Konuları Bugün, 01:16:51
Boiler ! Kıvanç Tüfekçioğlu Teknik Bilgi ve Fikir Alışverişi Bugün, 01:11:46
29 Nisan 2017, Geleneksel Gezgin Korsan Yalova Mehmet Özharar Rallisi Semih Sener Geziler, Yarışlar ve Diğer Etkinlikler Bugün, 01:03:14
Wauquiez Pilot Saloon 40 erol ayhan Tekne Satan ve Arayanlar Dün, 23:44:59
Dilek Ergül ile JazzSea Dilek Ergül Radyo Sohbetleri Dün, 23:24:36
Sıdıka Yeni Sahibini Bekliyor Cenk Gürsel Tekne Satan ve Arayanlar Dün, 23:12:23
Tekneyi delmeden derinlik göstergesi montajı Ufuk Dumlu Teknik Bilgi ve Fikir Alışverişi Dün, 22:58:48
MERHABALAR Ümit Oğuztan Kendinizi Tanıtın Dün, 22:17:18
Rota 660 soruları Cem Çetin Teknik Bilgi ve Fikir Alışverişi Dün, 21:25:40
Buz dolabı olmadan gıdaları nasıl koruruz.. ? Özgür Ökten Teknik Bilgi ve Fikir Alışverişi Dün, 19:33:36
KAŞ - KEKOVA - MEIS ROTASI Eyüp Oğan Güverte Sohbetleri Dün, 18:42:43
Yanmar motor saati Nedim Delen Teknik Bilgi ve Fikir Alışverişi Dün, 17:43:15
Tanıtım Muhittin Kızılkan Kendinizi Tanıtın Dün, 17:15:48
FİLİKANIN EVRİMİ Ufuk Dumlu Tekne Tanıtımları Dün, 16:42:43
Istanbul icin tavsiye edilebilir elektrik ustasi Zafer Tuncalın Tamirhane Dün, 15:01:01
Yanlış manevranın sonucu Mehmet Ali Zor Zor Anlar... Dün, 14:05:38
O zaman ben geldim. Murat Erciyes Kendinizi Tanıtın Dün, 13:57:29
EL TELSİZİ KONUSUNDA ÖNERİLERİNİZ Özgür Ökten Teknik Bilgi ve Fikir Alışverişi Dün, 13:56:53
Pervaneye sarılan misina, naylon vs. Nejat Övütmen Seyir, Navigasyon ve Güvenlik Dün, 13:40:13
MORDOĞAN Ufuk Dumlu Bağlanma ve Demir Yerleri, Seyir Notları Dün, 12:12:28
Türk Bayrağına Geçiş -II- Hakan Erim Mevzuatlar, Sigorta, Deniz ve Tekne ile ilgili Soru ve Yanıtlar, Deniz Kültürü & Fikir Danışma Dün, 11:27:42
Marinalar, Alargada kalmak, Tonoz Ufuk Dumlu Teknik Bilgi ve Fikir Alışverişi Dün, 11:23:50
ADB Yenileme ve yeni KMT Başvuru Tunç Aytunç Mevzuatlar, Sigorta, Deniz ve Tekne ile ilgili Soru ve Yanıtlar, Deniz Kültürü & Fikir Danışma Dün, 07:52:31
VHF telsiz, Raymarine Chartplotter ve GPS alıcı bağlantısı Haldun Abaz Tekno Bilişim Dün, 01:24:11
Selamlar (Yeni üye) Ufuk Dumlu Kendinizi Tanıtın Nisan 27, 2017, 22:27:24

Tayfun Güler
Temmuz 09, 2015, 21:02:57 Gönderen: Tayfun Güler
Görüntülenme: 6548 | Yorumlar: 19

Sevgili dostlar,
Merhaba.
Uzun bir aradan sonra, benim için önemli bir haftayı sizlerle paylaşmak istedim.
Geçtiğimiz yıl Midilli'de "Kaldırım"da yemek yerken bir gezgin korsan arkadaşımız "Tayfun Bey, sizin yazdıklarınız ile bizler de cesaretlendik" diyerek masamızı şereflendirdiği için ben de kendisinden  cesaret alarak, sizler için belki küçük, ama benim için büyük bir adımı sizl...
Levent Bağış
Haziran 14, 2015, 01:35:13 Gönderen: Levent Bağış
Görüntülenme: 10906 | Yorumlar: 41

Yıllardır tekne özlemi içinde yanan ben eşiminde nazikçe artık ne halin varsa gör demesi üzerine tekne arayışına girdim.Git bak geri dön,bir daha dön dön ALLAH dön yok beğenmiyoruz yenimi yaptıralım araştır taraştır olacak paralar değil yok be biz kendimiz yapalım gibi  zırvalama bütçe falan filan hikayelerinden sonra  uzun çok uzun zaman sonra hatırlamıyorum bile  lakin arayışlarım sonucu ta...
Kahraman Emiroğlu
Mayıs 25, 2015, 15:03:56 Gönderen: Kahraman Emiroğlu
Görüntülenme: 12938 | Yorumlar: 65

Değerli korsanlar,
Bu forumda konu açıldımı? bilmiyorum .Fakat diğer bazı forumlarda ve Korhan Sökmen Hocanın "catamaranvega.com" sitesinde bahsi geçen" DESULFATOR" cihazını (sitedeki değil) mevcut akülerde uyguladım. Sonuçlar şöyledir:
1-) Arazi Vasıtamda bulunan 4 yıllık 80 a/h akü marş basmıyordu ve şarj olmuyordu.Araç 6 ay ay çalıştırılmadığından akü voltajı 9 volt'a kadar düşmüştü.1...
Musa Sağlam
Mayıs 12, 2015, 20:35:54 Gönderen: Musa Sağlam
Görüntülenme: 8307 | Yorumlar: 45

Deniz sevdalısı çok sevdiğim bir abimin 4 sene önce  aldığı ve denizcilikten anlamadığı için  birçok badireler geçirmiş 40 yaşında  karadeniz  yapımı ve o günden beri hiç bakım görmemiş sanırım bir tekne baki
neredeyse heryeri çürümüş kırılmış dökülmüş bir tekne  bu kışın yaşadığımız sert fırtınalat yüzünden epeyce hırpalanmıştı baki.
Ünver abinin gözünde atılmaya batırılmaya kıyılmayaca...
Hüseyin Durmaz
Mart 16, 2015, 17:05:43 Gönderen: Hüseyin Durmaz
Görüntülenme: 1450 | Yorumlar: 43

Erdem korsanım biraz tatlı sitem etmiş,daha kendime gelmeden yazmanın şart olduğunu hissettirmiş.

"Bu hafta sonu hayatında ilk defa yelkenli teknede seyir yaptın.Hatta hemen yekeyi tutturdular eline Hüseyin abim. 

Aşağıdaki sorularıma cevap verir misin bir konu başlığı açıp.   

- Hoşuna gitti mi ?
- Yoksa 'ben bir daha yelk
...
Hakkı Algın
Mart 06, 2015, 20:29:41 Gönderen: Hakkı Algın
Görüntülenme: 15921 | Yorumlar: 687

Bu başlıkta yazdıklarımız maalesef o teknik arızada silindiğinden başlığı yeniden açıyorum. O günlerde sizlerin yazdıklarınızı maalesef geri getirme şansım yok, sadece benim yazdıklarımı yeniden aktarıyorum.

2015 SEZONUNDA NERİSSA
Geçtiğimiz hafta sonu Ferhat abi ortak bir arkadaşımızın kızının düğünü için İzmire geldi. Bu vesileyle üzerinde çalıştığım KUZEY EGE gezimizi birlikte...
Vural Perk
Şubat 08, 2015, 16:26:01 Gönderen: Vural Perk
Görüntülenme: 34443 | Yorumlar: 140

Herkese merhaba..

Sanıım topicte böyle bir başlığın ihtiyacı var. Bu başlık altında uzun yol seyehatlerimizde, başkalarının seyehatlerinde , bidiklerimiz , duyduklarımız, öğrenmek istediklerimiz, paylaşılırsa daha iyi olacak düşüncesindeyim.

Tecrübelerini aktaranlara, katkıda bulunanlara şimdiden teşekkür ederim...
Şubat 04, 2015, 14:28:29 Gönderen: Mertcan Kırgız | Görüntülenme: 3752 | Yorumlar: 119

Merhabalar,

Kaş marinadan başladığımız seyirimiz hakkında bilgiler ve ayrıntıları paylaşmaya çalışacağım.

Teknemiz Polimarin Pala 8 modeli, Yanmar 2gm18 motorlu ve 2000 yapımı.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

24 aralık gecesi  saat 5.30 da marşa baştık tonuzu suya bırakarak...
Kıvanç Tüfekçioğlu
Ekim 22, 2014, 12:57:59 Gönderen: Kıvanç Tüfekçioğlu
Görüntülenme: 8186 | Yorumlar: 71

Teknemde bir boiler var quick marka sanırsam 40 litre belki biraz daha büyük ! bir şalteri var daha hiç kullanmadım , şalteri açtığımda ona su mu gidecek ? nasıl çalışır ? kış geliyor dalış yapıcaz sıcak su iyi olur de mi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap foto lazımsa bi çekip yükleyim ,,, sizlerin arasında kullanan korsanlarımız eminim ki vardır...Teşekkürler...
Hakan Tiryaki
Ekim 15, 2014, 17:40:38 Gönderen: Hakan Tiryaki
Görüntülenme: 14148 | Yorumlar: 471

2 Ağustos 2014

Sonunda Kaş Limanı'nın önündeyim. 64 günlük yolculuk birazdan bitecek. Ağır ağır limana yaklaşırken bir yandan kıç halatlarını hazırlıyorum. Ağır ağır Sahil Güvenlik'in önünden doğru ilerlerken liman görevlisini görüyorum. Daracık bir yerden bana sesleniyor, önündeki kıçım kadar yeri işaret ediyor. O ana kadar muzaffer bir komutan edasıyla gülümsüyorken ayılıp kendi...
Sayfalar: 1 [2] 3 4 ... 11