0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

S. B.

UYKULUK
« : Eylül 29, 2010, 10:21:25 »
Uykuluk hakettiği ünü bir türlü yakalayamamış bir lezzet. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Belki az miktarda bulunması, belki çabuk bozulması etkili olmuştur bunda.
Bilmeyeni çoktur. Bilenine de sorsanız nereden çıkarıldığını genellikle bilmez. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sorumluluk sahibi içorgancı korsan olarak, buzlukta kalan son paket uykuluğu sizlerle paylaşayım istedim. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Efenim halk arasında uykuluk olarak bilinen bu muhteşem lezzet, aslında dış görünüş olarak birbirine çok benzeyen timus(thymus), pankreas, ve mediastinal lenf düğümleri(göğüs ön boşluğu bezeleri Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)nin ortak adı. Görünüşleri aynı ama baskın fonksiyonları farklı.
Asıl ve makbul olan uykuluk genç hayvanların(kuzu ve dana) gerdanından çıkan timustur. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Genç hayvanlarda iri olan bu organ kandaki savunma hücrelerinin olgunlaşmasını sağlar. Yaş ilerledikçe ciddi oranda küçülür(ki insanda da böyledir).
Fazla dallandırmaya gerek yok, ayrıntı merak edenlere Arman Kırım'ın yazısını okumaları şiddetle önerilir.
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

En başta, çok sağlam sakatatçınız olacak. Bu gün bunu sizlerle paylaşabilmemin en önemli sebebi başka bir müşterisine sağlam olmayan sakatatçımın olmasıdır. (İğrenç bi adamım ben.) Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

En bol şubat, mart, nisan bilemedin mayıs aylarında bulunur. Ben bulunca buzluğa gömüyorum. Ama ilk andaki tadı olmuyor.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Önce soğuk suda bekletilir, kanı çıkar. Sonra parçalamadan kaba zarları soyulur.

Bundan sonrası karışık. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Binbir türlü tarif var ve hepsi doğru. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ağırlık altında suyunu çıkaran mı, suyu kaçmasın diye mutlaka kapatılmasını öneren mi dersin?
Buharda pişiren mi istersin, tereyağında kavuran mı? Yok kağıtta uykuluk, yok rizottolu.... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Püüüü.....

İç organcı korsan der ki:
-Izgara
-Kızartma(En bi kıralını babam yapar) Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
-Sebzeli sote
Gerisi teferruat.

Bu sefer ızgaraya karar verdim. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Elenktirinkli dumansız ızgaram var,
kömür tadı vermese de içindeki su sayesinde kurutmadan pişire biliyor.
Sebzeleri etlerden önce pişirmeyi tercih ediyorum.

Bu arada  uykulukların boğumlarını dikkatlice ayırarak uzuuun bir uykuluk elde ediyorum.
Kopsa da sorun değil, zaten piştikçe kendi kopuyor.
Sonra avucumda şişe diziyorum.(Tahta şişler bir saat suda bekletilince uçları yanmıyor.)

Pişmesine yakın hafif karabiber ve kişniş serpiyorum. En son, alacağım zamanda tuz.

Şööle bişiiy oluyo.

Kızcığım dürüm istedi, ona böyle hazırladık.

Afiyet olsun!
« Son Düzenleme: Eylül 29, 2010, 10:27:08 Gönderen: Serhat Bulut »

*

C. G.

Ynt: UYKULUK
« Yanıtla #1 : Eylül 29, 2010, 10:31:07 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Eminim uykuluku bilmeyenler vardır. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Pan kış uykusundan uyanıp gezenegimiz yeni yıla girdiğinde - 1 Ocakla karıştırmayın. Çünkü yeni yıl gerçekte 21 Martta gün dönümü ile girer- kuzu ve danaların insanoğluna bahşettiği muhteşem lezzet uykulukun hastaları - hadi bir anlamda müdavimleri diyelim- var. Ban de onlardanım.
Ama ızgarada tek başına bırakmak yerine yumurtalıkla birlikte cızırdatmayı daha çok seviyorum. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Serhaaad bizim yatacak yerimiz yok bea.

*

A. O.

« Yanıtla #2 : Eylül 29, 2010, 10:32:13 »
Serhat'cığım,
sabah, sabah yapılırmı bu bize...! Ağzımızı sulandırdın..
Ellerine sağlık. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap      Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. T.

« Yanıtla #3 : Eylül 29, 2010, 10:34:46 »
Elinize sağlık. Bağırsağı kokoreç haline getirirken uykuluk üzerine ve aralarda kalacak şekilde sarıldığında harika bir tat veriyor. Denemenizi tavsiye ederim.

*

Ö. K.

« Yanıtla #4 : Eylül 29, 2010, 10:44:50 »
Serhat'çım bak sakat işler yapıyorsun! Demedi deme!

*

H. E.

« Yanıtla #5 : Eylül 29, 2010, 14:33:04 »
Bak dürüm dedin orada bitirdin beni.   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu arada o dumansız ızgaraya folyo kaplamak da iyi fikir.   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. O.

« Yanıtla #6 : Eylül 29, 2010, 16:08:18 »
Serhat Korsanım, bu haftasonu ziyaretinize gelmeyi düşünüyorum.
Yok yok bu akşam geleyim en iyisi... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu kadar mı güzel tarif yazılır yaa..
Eline sağlık...
*

E. Y.

« Yanıtla #7 : Eylül 29, 2010, 17:39:14 »
Doktorlara bak. Kolesterole balıklama dalıyorlar, bize gelince; yeme, dokanır Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap (imamın dediğini yap, yaptığını yapma hesabı)
*

m. b.

« Yanıtla #8 : Eylül 29, 2010, 17:59:31 »
serhat harbiden sakatat işler peşindesin abi... şimdi bu korsan milleti dellenip '' hadi bi uykuluk etkinliği '' yapalım derse ne yapacaksın..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

ciğerden biliyosun, pirenhalar gbi dalarız.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Eylül 29, 2010, 18:13:30 Gönderen: Mustafa Aziz Çınar »
*

M. Ü.

« Yanıtla #9 : Eylül 29, 2010, 19:02:11 »
Serhat Korsan'im bea, bu adamcagizi niye pisirdiniz bea Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

« Son Düzenleme: Eylül 29, 2010, 19:07:42 Gönderen: Mehmet Ünsalan »
*

A. Z.

« Yanıtla #10 : Eylül 29, 2010, 19:06:50 »
Serhatım doktorum canım ciğercim Ge-Ko'ların ciğerçi başısı.

Bu nedir be yawww Afiyet olsun demişsin bir'de

Doktorum civanım Bendenizin elinde fotoların'dan başkası yok ki!
Canım cigerim okurken fıtık oldum en yakın'ı Mart'a bile ömrüm yetmez..!
Ah doktor ah... Okurken yutkunmaktam şişmiş gırlaktan başkası yok ki! elim deeee.

Aha ben bunların hangini yiyemde bana afiyet olsun...

Tebrikler Sevgili arkadaşım. Fotolar'da, tarif de çok güzel.  Aslına bakmak lazımsa? Ge-ko'nun tek Gurme'si Sizsiniz.
Buralarda sakatatçı edinemedim daha, olana gidecem bana Şirdeni uykuluk diye vermeğe kalkacak. Göze alamıyorum.

Ah doktorcum Ah... Yaktın beni! Nisan'da Ödemiş'e (İzm.'in kazası) gitmek şart oldu...
*

N. Y.

« Yanıtla #11 : Eylül 29, 2010, 22:04:41 »
Mehmet Korsanım her yerde sanatçı ruhun belli oluyor... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Serhat Korsan'im bea, bu adamcagizi niye pisirdiniz bea Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. Z.

« Yanıtla #12 : Eylül 29, 2010, 22:28:21 »
Serhattttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt, hala açım bu yapılır mı? Kokoreç, uykuluk ve işkembe üçlüsü. Her şekil, her saat yenir.
*

m. b.

« Yanıtla #13 : Eylül 29, 2010, 23:00:05 »
dönüp dolaşıp bu topiğe geliyorum..
görseller çok zararlı.. ve okuduğum kadarıyla herkes bu topikten şikayetçi.

topiğin sintineye gitmesini, serhat korsanın bir hafta uzaklaştırılma cezası almasını, suç tekerrüründe ....
...................... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
........  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
....... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

saygı sevgi ile arz.

« Son Düzenleme: Eylül 29, 2010, 23:02:48 Gönderen: Mustafa Aziz Çınar »
*

S. B.

« Yanıtla #14 : Eylül 29, 2010, 23:11:40 »
Hepinize çok teşekkür ederim. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
İç organcıların sayısı daha da artmalı. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Çalışmalarım devam edecek. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

dönüp dolaşıp bu topiğe geliyorum..
görseller çok zararlı.. ve okuduğum kadarıyla herkes bu topikten şikayetçi.
topiğin sintineye gitmesini, serhat korsanın bir hafta uzaklaştırılma cezası almasını, suç tekerrüründe ....

Sevmek suçsa cezam idamdır hakim bey. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Serhattttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt, hala açım bu yapılır mı? Kokoreç, uykuluk ve işkembe üçlüsü. Her şekil, her saat yenir.

Kısmet olursa bir sonraki çalışmam işkembe paça çorbası üzerine olacak abi, beklerim.... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Mehmet Korsanım her yerde sanatçı ruhun belli oluyor... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Empresyonist yaklaşımlı kübizme gönderme kaygıları güderek şeettim abilerim. Evet... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Aslına bakmak lazımsa? Ge-ko'nun tek Gurme'si Sizsiniz.
Buralarda sakatatçı edinemedim daha, olana gidecem bana Şirdeni uykuluk diye vermeğe kalkacak. Göze alamıyorum.

Ah doktorcum Ah... Yaktın beni! Nisan'da Ödemiş'e (İzm.'in kazası) gitmek şart oldu...

Estağfurullah, iltifat etmişsiniz. Gurmelik kim biz kim sizlerin yanında. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

serhat harbiden sakatat işler peşindesin abi... şimdi bu korsan milleti dellenip '' hadi bi uykuluk etkinliği '' yapalım derse ne yapacaksın..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

ciğerden biliyosun, pirenhalar gbi dalarız.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Mıstava abiy...
Yaparız bea.
Yapamaz isek, Galata köprüsü açılırkene gece seyirli Sütlüce gezisi düzenleriz. Uykuluk cenneti oralar.Cillop gibi olur. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Doktorlara bak. Kolesterole balıklama dalıyorlar, bize gelince; yeme, dokanır Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap (imamın dediğini yap, yaptığını yapma hesabı)

Erol abi!
Hekim kontrolünde bişey olmaz. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Serhat Korsanım, bu haftasonu ziyaretinize gelmeyi düşünüyorum.
Yok yok bu akşam geleyim en iyisi... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu kadar mı güzel tarif yazılır yaa..
Eline sağlık...

Her zaman beklerim Eyüp Abi. Ama uykuluk kalmadı. Diğer içorganlarla idare ederiz. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bak dürüm dedin orada bitirdin beni.   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu arada o dumansız ızgaraya folyo kaplamak da iyi fikir.   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hemen sitenin yanında tandırda lavaş yapılıyor. Kızımla fena dadandık. Allah sonumuzu hayır etsin. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Folyolama tembel adam işi. Temizlemeyi sevmeyen kirletmeye imtina eder. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Serhat'çım bak sakat işler yapıyorsun! Demedi deme!

Dııııırıt, dııırıt, dırıt, dırıt, dırıt(cavs efekti)....   Sensiz olurmu hiç usta şirinim, atom karıncam Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Elinize sağlık. Bağırsağı kokoreç haline getirirken uykuluk üzerine ve aralarda kalacak şekilde sarıldığında harika bir tat veriyor. Denemenizi tavsiye ederim.

Erhan korsanım!
Hele o barsak süt kuzusundan olursa....  Öffff Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap